دانستی‌ها, مقالات جامع

111 نوع مختلف گل با نام، عکس و مشخصات کامل

انواع-گل‌های-طبیعی-با-عکس-و-مشخصات-کامل

درباره انواع گل‌ طبیعی

پیدا کردن گل‌های مناسب برای خانه یا باغ می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. نه تنها باید به فصلی بودن فکر کنید، بلکه باید رنگ، آب و هوا، محیط زیست، نور خورشید و غیره را در نظر بگیرید.

محتویات صفحه

علاوه بر این، اگر قصد کاشتن این گلها را دارد باید به نیازهای از جمله آبیاری، تغذیه، نور، حرارت و تهویه هوا هم توجه کنید. بهتر است قبل از اقدام به خرید بذر یا قلمه گل ها، اطلاعات لازم را درباره آن‌ها جمع آوری کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

در این مقاله از گل‌هلند بیش از یکصد نوع گل مختلف از جمله نام و تصویر هر کدام را بررسی می‌کنیم.

انواع گل | گل بومادران یا Achillea Desert Eve Deep Rose

بومادران-یا-رز-وحشی-یا-Achillea-Desert-Eve-Deep-Rose

نام علمی: Yarrow

این یکی از انواع گل طبیعی است و بخشی از سری Desert Eve که یکی از اولین بومادران‌های شکوفا شده است. این گیاه یک ساله علفی فوق العاده درخشان است که خوشه‌های بزرگی از گل‌های صورتی روشن را تولید می‌کند. در اواخر بهار به مدت چند هفته به طور کامل شکوفه میدهد و هر گل مرکز زرد کرکی دارد. بومادران معطر و نیمه سبز است. پروانه‌ها همه بومادران را می‌پرستند، بنابراین این یک ضرورت برای هر باغی است.

گل ژربرا آفریقایی یا African Daisy

گل-ژربرا-آفریقایی-یا-African-Daisy-از-انواع-گل-طبیعی

نام علمی: Osteospermum

گل ژربرا یکی از انواع گل طبیعی و یک انتخاب عالی برای هر کسی است که در تمام طول تابستان تا پاییز به دنبال شکوفه‌های درخشان و زیبا می‌گردد. حدود ۷۰ گونه Osteospermum و تعداد زیادی وجود دارد که حدود ۹۰۰ رقم را فهرست شده است. هر ساقه دارای یک گلبرگ است که شامل یک دیسک مرکزی است که توسط گلبرگ‌های روشن احاطه شده است. گلبرگ‌های برخی گونه‌ها از نظر رنگ متنوع هستند که خیره‌کننده‌ترین شکوفه‌ها را ارائه می‌دهند.

بیشتر آنها مسطح هستند، اما برخی از آن‌ها قاشقی شکل نیز وجود دارد مانند اُستِئوسپرموم (Osteospermum Sunny Philip). بسته به اینکه در چه منطقه‌ای زندگی می‌کنید، گونه‌های مختلف می‌توانند سالانه یا چند ساله باشند.

گل زنبق آفریقایی یا African Lily

گل-زنبق-آفریقایی-یا-African-Lily

نام علمی: Agapanthus Africanus
گل زنبق آفریقایی از انواع گل طبیعی و با نام‌های دیگر عبارتند از ستاره بیت لحم یا سوسن (لیلیوم) نیل، با وجود اینکه فقط بومی‌ آفریقای جنوبی است. ارتفاع این گیاهان چند ساله همیشه سبز تا یک متر میرسد و ساقه‌های ایستاده تولید می‌کنند که جلوه کُره‌ای شکل از شکوفه‌های آبی، یاسی یا سفید است.
هر کِّره‌ گل‌های شیپور مانندی دارد که در بادهای شور دریا عملکرد خوبی دارند و آنها را برای یک باغ ساحلی ایده آل می‌کند.

گل همیشه بهار آفریقایی یا African Marigold

گل-همیشه‌بهار-آفریقایی-یا-African-Marigold

نام علمی: Tagetes erecta

از انواع گل طبیعی و گاهی اوقات به عنوان گل همیشه بهار بزرگ شناخته میشود، به خاطر گل‌های بزرگ و دوگانه اش ارزشمند است. هر شکوفه 5 تا 10 سانت طول دارد و در رنگ‌های نارنجی، زرد و سفید عرضه میشود. آن‌ها از اوایل تابستان تا اولین موج سرما شکوفا میشوند و برای رشد نیاز به کمک‌های جزئی دارند. آن‌ها برای تخت ، حاشیه و گلدان‌های حیاط ایده آل هستند.

گل بنفشه آفریقایی یا African Violet

گل-بنفشه-آفریقایی-یا-African-Violet

نام علمی: Streptocarpus Saintpaulia

بنفشه‌های آفریقایی از انواع گل طبیعی و یکی از محبوب‌ترین گیاهان برای باغ‌های سرپوشیده هستند. بیشتر گونه‌ها به طور طبیعی در کوهستآن‌ها و معمولا زیر پوشش گیاهان دیگر زندگی می‌کنند. به همین دلیل، آن‌ها به دما و نور متوسطی نیاز دارند که به راحتی می‌توان آن‌ها را در داخل خانه‌ها نگهداری کرد.

با این حال، برخی از باغبآن‌ها از پرورش آنها اجتناب می‌کنند زیرا مراقبت از آنها می‌تواند سخت باشد. این گیاهان تقریبا به هر رنگی هستند و دارای بافتی پرزدار یا حاشیه‌دار به گلبرگ‌ها هستند. آن‌ها تقریبا هر روز شکوفه می‌دهند اگر در زیر نور روشن و قابل اتکا باشند. شاخ و برگ معمولاً سبز یا رنگارنگ است و بافت آن کمی‌تیره است.

گل خرزهره هندی یا رز آلپاین یا Alpenrose

گل-خرزهره-هندی-یا-رز-آلپاین-یا-Alpenrose

نام علمی: Rhododendron ferrugineum

این درختچه همیشه سبز عمودی از انواع گل طبیعی و با برگ‌های براق، تیره و خوشه‌هایی از گل‌های رز صورتی تا زرشکی لوله‌ای تولید می‌کند. در اوایل تابستان شکوفه میدهد و به صورت جمع و جور و منظم رشد می‌کند. این زیبارو می‌تواند تا 150 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد و در کنار باغ‌های آبی، عالی به نظر برسد. این گیاه آفتاب کامل را به سایه جزئی ترجیح می‌دهد.

گل آماریلیس یا Amaryllis

شاخه-گل-آماریلیس-یا-Amaryllis-نارنجی

نام علمی: Hipeastrum

این یک از انواع گل طبیعی و محبوب است که به عنوان هدیه در تعطیلات کریسمس داده میشود، به لطف شکوفه‌های بزرگ و رنگارنگ آن‌ها که توسط ساقه‌های بزرگ حمایت میشوند.
پنج نوع آماریلیس وجود دارد: 1- درشت، 2- دوگانه، 3- کوچک، 4- سیبیستر و 5- شیپوری.

محبوب‌ترین آن‌ها گلدار بزرگ و تک گل آمارلی است که تا ارتفاع 25 سانت رشد می‌کند. هر چه پیاز آن بزرگتر باشد، ساقه‌ها و گل‌های بیشتری تولید می‌کنند. آن‌ها ممکن است در فضای باز کاشته شوند (فقط در جنوب) و به راحتی می‌توانند شکوفه دهند. Amaryllis Clown یکی از محبوب‌ترین گونه‌های قدیمی‌است که یادآور آب نبات چوبی است.

گل اقاقیا یا Agapanthus

گل اقاقیا سفید یا Agapanthus

گل اقاقیا سفید یا Agapanthus

نام علمی: Robinia

گل اقاقیا یا گل عشق، گونه‌ای گیاه چندساله و بومی آفریقاست. این گل‌ها دارای برگ‌های بلند و خراطینی شکل هستند و گل‌های آن‌ها به رنگ‌های مختلفی از جمله آبی، بنفش و سفید دیده می‌شوند.

گل آلسترومریا یا Alstroemeria

گل آلسترومریا گلبهی زرد یا Alstroemeria

گل آلسترومریا گلبهی زرد یا Alstroemeria

نام علمی: Alstroemeria

گل آلسترومریا، معروف به گل لیلی انکا، یک گیاه چندساله است که بومی آمریکای جنوبی است. این گل‌ها دارای گل‌های زیبا و رنگارنگی هستند که معمولاً در تابستان به ظاهر می‌آیند و در باغ‌ها و گلدان‌ها کاشته می‌شوند.

گل صدتومنی، پیونی یا Peony

گل صدتومنی، پیونی صورتی یا Peony

گل صدتومنی، پیونی صورتی یا Peony

نام علمی: Paeonia

پیونی یا گل صد تومنی یکی از قدیمی‌ترین گل‌های خانگی است و بومی مناطق معتدل شمالی نیم‌کرهٔ زمین است. این گل‌ها دارای گل‌های بزرگ و پربرگ و معمولاً عطری خوشبو هستند. با توجه به رنگ‌های متنوعی که در این گل‌ها دیده می‌شود، در طیفی از سفید تا قرمز تیره و صورتی روشن قابل مشاهده‌اند.

گل پامچال یا Primula vulgaris

گل پامچال لیمویی یا Primula vulgaris

گل پامچال لیمویی یا Primula vulgaris

نام علمی: Primula vulgaris

پامچال یک نوع از گل کریسانتم‌هاست که دارای گل‌های کوچک و گرد به شکل پامپون‌های کوچک هستند. این گل‌ها در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، بنفش، نارنجی و صورتی دیده می‌شوند و برای تزئین مناسبت‌ها و جشن‌ها استفاده می‌شوند.

گل لیسیانتوس یا Lisianthus

گل لیسیانتوس سفیدبنفش یا Lisianthus

گل لیسیانتوس سفیدبنفش یا Lisianthus

نام علمی: Eustoma

لیسیانتوس یک گیاه چندساله و بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آمریکاست. گل‌های لیسیانتوس به رنگ‌های مختلفی همچون سفید، صورتی، بنفش و آبی به چشم می‌خورند و به علت دوام و زیبایی آن‌ها، در باغ‌ها و گلدان‌ها کاشته می‌شوند.

گل گلایل یا Gladiolus

گل گلایل گلبهی رنگ یا Gladiolus

گل گلایل گلبهی رنگ یا Gladiolus

نام علمی: Gladiolus

گل گلایل یک گیاه چندساله است که بومی مناطق معتدل تا گرمسیری آفریقا، جنوب آسیا، و منطقه مدیترانه است. این گل‌ها دارای برگ‌های بلنند و تیغی شکل هستند و گل‌های آن‌ها به رنگ‌های متنوعی از جمله سفید، زرد، نارنجی، صورتی، بنفش و قرمز دیده می‌شوند.

گل اورینتال یا Oriental Lily

گل اورینتال سفید صورتی یا Oriental Lily

گل اورینتال سفید صورتی یا Oriental Lily

نام علمی: Orinetal lily

لیلیوم اورینتال یکی از زیرگونه‌های لیلیوم است که دارای گل‌های بزرگ، عطری و زیبا با رنگ‌های متنوعی مانند سفید، صورتی و قرمز می‌باشد. این گل‌ها بومی مناطق آسیای شرقی و گرمسیری هستند و به عنوان گل‌های بریده و در طراحی باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گل لیلیوم یا Lilium

شاخه گل لیلیوم زرد یا Lilium

شاخه گل لیلیوم زرد یا Lilium

نام علمی: Lilium

لیلیوم یک گیاه چندساله است که بومی مناطق معتدل نیم‌کره‌ی شمالی است. این گل‌ها دارای گل‌های بزرگ و زیبا با رنگ‌های متنوعی همچون سفید، صورتی، زرد و نارنجی هستند و به علت عطر خوشبوی آن‌ها، در باغ‌ها و گلدان‌ها کاشته می‌شوند.

گل نسترن یا Nasturtium

سه شاخه گل نسترن یا Nasturtium

سه شاخه گل نسترن یا Nasturtium

نام علمی: Rosa canina

نسترن یک گیاه یک‌ساله و بومی مناطق آندز در آمریکای جنوبی است. این گل‌ها دارای گل‌های رنگارنگ و شادابی هستند که در رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز دیده می‌شوند. نسترن به دلیل شکل زیبا و رنگ‌های شادابش در باغ‌ها و گلدان‌ها کاشته می‌شود.

گل هورتانسیا یا Hydrangea

گل هورتانسیا صورتی و آبی یا Hydrangea

گل هورتانسیا صورتی و آبی یا Hydrangea

نام علمی: Hydrangea macrophylla

هورتانسیا یک گیاه چندساله است که بومی مناطق معتدل و گرمسیری شرقی آسیا و آمریکا است. گل‌های هورتانسیا در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، صورتی، بنفش و آبی دیده می‌شوند. این گل‌ها به علت شکل جذاب و رنگ‌های زیبایشان در باغ‌ها و گلدان‌ها کاشته می‌شوند.

گل مینا یا Mina

شاخه گل مینا سفید یا Mina

شاخه گل مینا سفید یا Mina

نام علمی: Leucanthemum

مینا یک گیاه یک‌ساله و بومی مناطق گرمسیری آمریکای مرکزی و جنوبی است. این گیاه دارای گل‌های کوچک و زیبایی به رنگ‌های نارنجی و قرمز است که معمولاً در فصل تابستان ظاهر می‌شوند.

گل لوتوس آمریکایی یا American Lotus

گل-لوتوس-آمریکایی-یا-American-Lotus

نام علمی: Nelumbo lutea

این یکی از انواع گل طبیعی است و شاید به اندازه گل لاله مردابی که بیشتر در فرهنگ‌ها دیده میشود، محبوب نباشد اما لوتوس-آمریکایی‌ها به لطف گلبرگ‌های سفید خالص و مرکز زرد رنگ خود، لطافت و زیبایی را نمایان می‌کنند. آن‌ها تا 25 سانت بزرگ میشوند و منظره‌ای دیدنی دارند. لوتوس-آمریکایی یک گیاه آبزی مورد استفاده حاشیه‌ای است که برگ‌های چتر مانند بزرگی نیز داشته و بومی‌ شرق آمریکای شمالی هستند.

گل ویستریا یا American Wisteria

گل-ویستریا-یا-American-Wisteria

نام علمی: Wisteria frutescens

ویستریای آمریکایی یک از انواع گل طبیعی و بالارونده قوی با ساقه‌های دوقلو است که از اواخر بهار تا تابستان شکوفه می‌دهد. این زیبارو خوشه‌های شش وجهی از گل‌های بنفش رنگ نخودی شکل را تشکیل میدهد که بوی مطبوعی به آن می‌دهد. ویستریای آمریکایی نسبت به گونه‌های چینی یا ژاپنی آسیب کمتری به سازه‌ها وارد می‌کند. قد آن تا 90 متر نیز میرسد و به یک ساختار محکم برای پشتیبانی از خود پس از بلوغ نیاز دارد زیرا می‌تواند بسیار سنگین شود.

گل قلاب ماهیگیری فرشته یا Angle Fishing Rod

گل-قلاب-ماهیگیری-فرشته-یا-Angle-Fishing-Rod

نام علمی: Dierama pulcherrimum

این درخت همیشه سبز زیبا از انواع گل طبیعی است که گاهی با نام Fairy Wand شناخته میشود، در هر جای باغ عالی به نظر میرسد. به خصوص جایی که می‌توانید از ساقه‌های قوسی آن، مانند لبه‌ها، دیواره‌ها یا برکه‌ها استفاده کنید. ساقه‌های علف مانند، گل‌های سفید مایل به زرد، صورتی کم رنگ یا سرخآبی را تولید می‌کنند که در آغاز تابستان به مدت چند هفته شکوفه می‌دهند. آن‌ها به خاک پر آفتاب و غنی نیاز دارند و نگهداری از آن‌ها نسبتا آسان است.

گل زوفای بزرگ معطر یا اسطوخودوس یا Anise Hyssop

زوفای-بزرگ-معطر-یا-اسطوخودوس-یا-Anise-Hyssop

نام علمی: Agastache foeniculum

از انواع گل طبیعی و گاهی اوقات با نام مرغ مگس خوار شناخته میشود و خطوط عمودی کاملی را به هر منظره‌ای القا میکند. برگ‌ها در هنگام کبودی بویی شبیه رازیانه از خود منتشر می‌کنند و گاهی اوقات از آنها در دمنوش‌ها و ژله‌های گیاهی استفاده میشود. اسطوخودوس یک گیاه چند ساله است که خوشه‌های عمودی تولید میکند که بر روی ساقه این گیاه قرار میگیرند. این بیماری از تابستان تا پاییز طولانی است، سخت است، مراقبت از آن آسان است و گرده افشانان را جذب می‌کند.

گل زنبق آزتک یا Aztec Lily

گل-زنبق-آزتک-یا-Aztec-Lily

نام علمی: Sprekelia formosissima

این یکی از انواع گل طبیعی چند ساله و لطیف است که به خاطر شکوفه‌های زنده اش گرامی‌داشته میشود. زنبق-آزتک ها قرمز پر جنب و جوش هستند و اندازه آن‌ها حدودا 15 سانت است که شامل شش گلبرگ قوسی بالایی و آویزان است. گل‌های آزتک در اواخر بهار و گاهی در پاییز شکوفه می‌دهند. آنها را می‌توان در هوای آزاد در آب و هوای معتدل، جایی که همیشه سبز هستند، رها کرد. آن‌ها خورشید کامل را دوست دارند و تا 30 سانت قد می‌کشند.

گل تکمه‌ای یا Bachelors Button

گل-تکمه‌ای-یا-Bachelors-Button

نام علمی: Centaurea cyanus

این یکی از انواع گل طبیعی با شکوفه کوچک زیبا که با نام گل ذرت نیز شناخته میشود، به جز در رنگ‌های آبی روشن، صورتی و.. شبیه یک مروارید به نظر میرسد. آن‌ها گیاهان یک ساله‌ای هستند که از اواخر بهار تا اواخر تابستان شکوفه می‌دهند. آن‌ها با ساقه‌های بلند و معمولا با دو سری دیده میشوند.
تکمه‌ای برای پروانه‌ها مانند آهنربا هستند که نور مانند خورشید کامل تا سایه جزئی را تحمل میکنند. ایده آل برای تخت خواب، حاشیه‌ها و قلمه زدن.

گل زنگوله‌ای چینی یا Balloon flower

گل-زنگوله‌ای-چینی-یا-Balloon-flower

نام علمی: Platycodon grandiflorus

این یکی از انواع گل طبیعی و چند ساله علفی است که شکوفه‌های آبی تیره و یا صورتی روشن فراوانی تولید می‌کند. زنگوله‌ای چینی از جوانه‌های بادکنک مانند شکوفه می‌دهند. ساقه آن‌ها در اواخر بهار شکوفا میشود، مراقب باشید که مزاحم آن‌ها نشوید. آن‌ها در باغ‌های کلبه‌ای و باغچه‌ها ایده آل به نظر می‌رسند و باید به صورت گروهی کاشته شوند تا بهترین اثر را داشته باشند.

گل آليسوم زرد یا Basket of Gold

گل-آليسوم-زرد-یا-Basket-of-Gold

نام علمی: Aurinia saxatilis

این یکی از انواع گل طبیعی و گیاه کم دانه است که جایزه RHS شایستگی باغ را دریافت کرده است. این یک گیاه همیشه سبز است که باغ شما را تا شش هفته با یک فرش طلایی از گل‌ها پر خواهد کرد.

حتی وقتی شکوفه ندارد، شاخ و برگ‌های خاکستری – سبز نیز جذاب است. به آفتاب کامل را دوست دارد اما در آب و هوای گرم به سایه بعد از ظهر نیاز دارد. برای گرده افشآن‌ها شهد فراهم میکند و نیاز به نگهداری کمی‌دارد.

گل بذر خرس – سبد هندی یا Bear Grass

گل-بذر-خرس-یا-سبد-هندی-یا-Bear-Grass

نام علمی: : Xerophyllum tenax 

این گل از انواع گل طبیعی و با ماندگاری چند ساله گلدار بوده که بومی‌ آمریکای شمالی است. ساقه‌های بلندی تولید میکند که از پایه جوانه میزند و تا 120 سانت میرسند. آن‌ها گل‌های سفید کمی‌معطر را حمل می‌کنند که در یک ساقه ایستاده شکل می‌گیرند. متاسفانه گوزن‌ها گل‌ها را و خرس‌ها شاخ و برگ همیشه سبز را می‌خورند. اما آن‌ها اشکال و بافت غیرمعمولی را برای تمام باغ‌ها فراهم می‌کنند و وقتی در گروه‌های بزرگتر کاشته میشوند، عالی به نظر می‌رسند.

گل زنبق ریش‌دار یا Bearded Irises

گل-زنبق-ریش‌دار-یا-Bearded-Irises

نام علمی: Iris germanica

از انواع گل طبیعی بوده که هزاران گونه و رقم در این جنس وجود دارد و آن‌ها را درخشان‌ترین اعضاء درنظر میگیرند. همه شکوفه‌ها سه گلبرگ عمودی و سه گلبرگ ریخته با ریش در مرکز تولید می‌کنند تا گرده افشآن‌ها و لبه‌های فر شده را هدایت کنند. بیشتر زنبق‌های ریشدار از بهار شکوفا میشوند و برخی در تابستان و پاییز دوباره شکوفه میدهند. با توجه به نوع زنبق-ریش‌دار، آنها آفتاب کامل و مقاوم را ترجیح می‌دهند.

گل نعناترنجی یا Monarda didyma

گل-نعناترنجی-یا-Monarda-didyma

نام علمی: Monarda didyma

این گیاه از انواع گل طبیعی و عضوی از خانواده نعناع است و بوی مطبوعی تولید میکند که بسیاری آن را با پرتقال برگدار مقایسه می‌کنند. گونه‌های زیادی از نعناترنجی وجود دارند که ۱۶ تای آن‌ها بومی‌ آمریکای شمالی هستند.

آن‌ها یکی از زیباترین گیاهان تابستانی هستند که به شدت مورد توجه گلخانه داران است. گل‌های مایل به قرمز با یقه‌هایی با رنگ قرمز پوشیده شده‌اند. آن‌ها تا شش هفته شکوفه می‌دهند، و ساقه‌های بلند و سر دانه‌های آن‌ها در فصل زمستان مورد توجه قرار می‌گیرد.

گل زنبور یا Beeblossom

گل-زنبور-یا-Beeblossom-سفید-رنگ

نام علمی: Gaura lindheimeri

این گیاه چند ساله و از انواع گل طبیعی و بومی‌ تگزاس و لوئیزیانا است. این گیاه ساقه‌های نازک علف مانندی تولید میکند که گل‌های زیبایی را حمل می‌کنند. گل‌ها سفید رنگ بوده و گاهی اوقات با گره‌های صورتی، و از دور بسیار شبیه پروانه‌ها به نظر می‌رسند. از اوایل تابستان تا پاییز شکوفه میدهد البته نه همه آنها، به این معنی که می‌توانید هفته‌ها از نمایش‌های زیبا لذت ببرید. این یک گیاه کم ارتفاع است که وقتی به صورت انبوه کاشته میشود، عالی به نظر میرسد.

گل بگونیا یا Begonia

گل-بگونیا-یا-Begonia

نام علمی: Begonias tuberhybrida

بگونیای غده‌ای یکی از انواع گل طبیعی و با محبوب‌ترین پیازهای با شکوفه طولانی است. با کیفیت‌ها و گزینه‌های بسیار، برای هر باغی یک گزینه وجود دارد. آنها در رنگ‌ها، شکل‌ها، گلبرگ‌ها و عادات گوناگونی وجود دارند. بگونیا در مناطق سایه‌دار رشد می‌کند، جایی که سایر گل‌ها رشد آن را دشوار می‌دانند و به حداقل تلاش نیاز دارند. آنها یک افزودنی عالی برای باغچه، حاشیه و سبدهای آویزان ایجاد می‌کنند.

گل آماریلیس بلادونا یا Belladonna Lily

گل-آماریلیس-بلادونا-یا-Belladonna-Lily

نام علمی: Amaryllis belladonna

گاهی اوقات به عنوان لی لی جرسی شناخته میشوند. خوشه‌های بزرگی از گل‌های صورتی با شکل شیپوری و گلوییه سفید و زرد تولید می‌کند. با بساک‌های خمیده و عطری شیرین، هم برای انسان و هم برای گرده افشآن‌ها به طرز چشمگیری زیباست. این نمایش در اواخر تابستان و پاییز شروع میشود و نمایشی خیره کننده برای پاییز اجرا میکند. قد آن تا 90 سانت میرسد و مراقبت از آن نیز آسان است.

گل شاه‌پسند بوته‌ای یا Bigleaf Lantana

گل-شاه‌پسند-بوته‌ای-یا-Bigleaf-Lantana

نام علمی: Lantana camara

از انواع گل طبیعی دیگر شاه‌پسند همیشه سبز و پرپشت بوده که خوشه‌هایی از شکوفه‌های به رنگ روشن تولید میکند و رنگ‌هایی شامل قرمز، بنفش، نارنجی، زرد و سفید داشته که اغلب در یک گروه ترکیب میشوند. پس از سرمازدگی، گل‌ها جای خود را به توت‌های ارغوانی می‌دهند که پرندگان و پستانداران کوچک از آن‌ها تغذیه می‌کنند.

گل ژیپسوفیلا یا Baby’s Breath

گل-ژیپسوفیلا-یا-Baby’s-Breath

نام علمی: Gypsophila paniculata

اگرچه گل ژیپسوفیلا عمدتا به عنوان یک گزینه محبوب در دنیای گل‌های شاخه بریده و دسته گل شناخته میشود، اما شایسته یک نقطه در باغ نیز هست و یکی از انواع گل طبیعی با نام ژیپسوفیلا است که گلی چند ساله با گل‌های کوچک صورتی یا سفید تولید میکند که به خودی خود جذاب به نظر می‌رسند یا به بسیاری از گل‌های دیگر کنتراست می‌بخشند. این گیاه در تپه‌های تزیینی تا ارتفاع سه متر رشد میکند و گل‌های آن تا پاییز ماندگاری زیادی دارند.

گل انگور خرس یا Bearberry

گل-انگور-خرس-یا-Bearberry

نام علمی: Arctostaphylos uva-ursi

این درختچه‌ای همیشه سبز با رشد کند است که بسیار مقاوم به زمستان است. ساقه‌های قرمز برگ‌های سبز براقی تولید می‌کنند که در زمستان به رنگ بنفش در می‌آیند. در اواسط تا اواخر بهار، خوشه‌های زیبایی از گل‌های سفید تا صورتی را تشکیل می‌دهد. پس از چند هفته شکوفه‌ها جای خود را به توت‌های قرمز روشن می‌دهند که منبع ضروری مواد مغذی زمستانی را برای پرندگان و پستانداران از جمله خرس‌ها فراهم می‌کنند.

گل ابر صورتی یا Beauty Bush

گل-ابر-صورتی-یا-Beauty-Bush

نام علمی: Kolkwitzia amabilis

این یک درختچه برگریز عمودی با خوی گلدانی شکل است. ارتفاع آن تا 3 متر میرسد و آن را برای پرچین‌ها یا زمینه باغ عالی می‌کند. از اواسط تا اواخر بهار، گل‌های کوچک صورتی رنگ شکوفه میدهد که چندین هفته به طول می‌انجامد. شکوفه‌ها با میوه‌های کپسول مانندی که پرندگان دوست دارند دنبال میشوند. بعد از آن پوست درخت کنده میشود و جذابیت فصلی بیشتری به آن می‌بخشد.

گل استرلیتزیا یا پرنده بهشتی یا bird of Paradise

گل-استرلیتزیا-یا-پرنده-بهشتی-یا-bird-of-Paradise

نام علمی: Strelitzia

استرلیتزیا سرده پنج گونه از گیاهان گلدار چند ساله است. این زیبارو معمولا به عنوان گل پرنده بهشتی شناخته میشود. این گیاه گاهی اوقات در سرزمین مادری خود در آفریقای جنوبی قاصدک نامیده میشود و گلبرگ‌هایی را در رنگ‌های مختلف اما همیشه زنده و متضاد تولید می‌کنند. آن‌ها توسط پرندگان گرده افشانی میشوند و برای رشد در فضای باز به آفتاب روشن و خاک مناسب نیاز دارند.

گل کوکب کوهی یا Black eyed Susan

گل-کوکب-کوهی-یا-Black-eyed-Susan

نام علمی: Rudbeckia fulgida

گونه‌های زیادی از کوکب کوهی وجود دارد. آن‌ها بسیار گلدار هستند و بیش از ۸۰ گل از شکوفه‌های طلایی و ستاره‌ای در هر گیاه تولید می‌کنند. اندازه آن‌ها تا 5 سانت با مخروط مرکزی تیره است. سوسن چشم سیاه یا رودبکیا، اواسط تابستان تا اوایل پاییز شکوفه میدهد و در هر باغی که می‌روید، تابش آفتاب تابستانی می‌افزاید. آن‌ها به راحتی رشد می‌کنند و در نوری مانند خورشید کامل تا سایه‌های جزئی رشد کرده و گرده افشانان بسیاری را جذب می‌کنند.

گل سوسن چشم سیاه یا Black Eyed Susan Vine

تاک-سوسن-چشم-سیاه-یا-Black-Eyed-Susan-Vine

نام علمی: Thunbergia alata

این یک تاک همیشه سبز دوقلو است که دارای برگ‌های خوش رنگ و گاهی متفاوت است. در بالای شاخ و برگ‌ها گل‌های زیبای نارنجی رنگ با گل‌های بزرگ تیره رنگ وجود دارد. اگرچه ارقام رنگی مختلفی در دسترس است. آن‌ها از ابتدای تابستان تا پاییز شکوفه می‌دهند و به سرعت رشد می‌کنند و به ارتفاع هشت پا می‌رسند. ایده آل برای یک دیوار بی حفاظ، یا کشیده شدن تا سبدهای آویزان.

گل قلب خونین یا Bleeding heart

گل-قلب-خونین-یا-Bleeding-heart

نام علمی: Dicentra spectabilis

این یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین گیاهان دارویی است. ساقه‌ها قوس دار، پوشیده از گل‌های صورتی، با گلبرگ‌های سفید بیرون زده است. از این رو به آن قلب خون آلود یا خونین گفته میشود. آن‌ها تنها برای چهار تا شش هفته در اواخر بهار شکوفه می‌دهند و در اواسط تابستان ناپدید میشوند. آن‌ها برای حاشیه‌های سایه دار، باغ‌های جنگلی و کاشت گل و بوته ایده آل هستند.

گل چمن چشم آبی یا Blue eyed Grass

گل-چمن-چشم-آبی-یا-Blue-eyed-Grass

نام علمی: Sisyrinchium angustifolium

چمن-چشم-آبی با ماندگاری چند ساله نیمه سبز به خاطر شاخ و برگ متراکم و باریک علف مانندش که با گل‌های ستاره‌ای بنفش ظریف تزیین شده است بسیار ارزشمند است. مرکز این گلبرگ‌ها به رنگ سیاه با پرچم‌های زرد روشن است. Blue-eyed-Grass در طول پیاده روها، صخره‌ها یا گیاهان طبیعی بسیار عالی به نظر میرسد. چمن-چشم-آبی در شرایط بهینه خود را نشان میدهد و خورشید کامل را به خورشید جزئی ترجیح می‌دهد.

گُلِ برگ چنگالی آبی یا Blue Lechenaultia

گُلِ-برگ-چنگالی-آبی-یا-Blue-Lechenaultia

نام علمی: Lechenaultia biloba

این گیاه بومی‌ استرالیای غربی است که در سال ۱۸۳۹ کشف شد. این گیاه به صورت بوته‌ای در حال بزرگ شدن و گسترش رشد میکند که ارتفاع آن به یک متر میرسد. از تیرماه تا آذرماه گل میدهد و رنگی خیره کننده را به باغ شما اضافه می‌کند. گل‌ها به رنگ آبی تیره و گاهی کرم هستند و شش گلبرگ پهن زیبا دارند. Lechenaultia biloba نادر برای سالم ماندن به خاک خوب آبیاری شده نیاز دارد.

گل ساعتی آبی یا Blue Passion Flower

گل-ساعتی-آبی-یا-Blue-Passion-Flower

نام علمی: Passiflora caerulea

ساعت-آبی که با نام Common Passion Flower نیز شناخته میشود. ساعت-آبی بالارونده قوی و نیمه سبز است که دارای پیچک‌های دوقلو است که یک 10 سانتی عجیب و غریب است که به صورت پراکنده از تابستان تا پاییز ظاهر میشوند و پس از آن میوه‌های نارنجی تخم مرغی شکل ظاهر میشوند. این گیاه به راحتی رشد میکند و بهتر است آزادانه رشد کند یا آویزان شود.

گل آمسونیا یا Bluestar

بوته-گل-آمسونیا-یا-Bluestar-آبی

نام علمی: Amsonia tabernaemontana

این رده گلدار که با نام Blue Dogbane نیز شناخته شده و زود شکوفا میشوند، شاخ و برگ‌های تابستانی جذابی تولید میکند که در پاییز به رنگ‌های طلایی تغییر می‌کنند. گل‌های آن ستاره شکل هستند و به صورت خوشه‌ای بر روی ساقه‌های محکم قرار گرفته اند. آمسونیا نگهداری کم داشته و مقاوم در برابر آفات و بیماری‌ها است که آن را به یک انتخاب برتر برای تمام باغ‌ها تبدیل می‌کند. این گیاه برای رشد به خاک‌های مرطوب و نرم نیاز دارد.

گل آبی هیوستون یا Bluet

گل-آبی-هیوستون-یا-Bluet

نام علمی: Houstonia caerulea

این گیاه چند ساله گلدار است که شکوفه‌های ظریف و کوچکی دارد. گل‌ها شامل چهار گلبرگ هستند که به رنگ آبی کم رنگ دیده میشوند و به تدریج به رنگ سفید با مرکز زرد تغییر می‌کنند. Bluet وحشی در توده‌های کوچک، معمولا در میان خزه‌های اطراف پایه درختان بزرگ رشد می‌کند. به خاک ماسه‌ای نیاز دارد و در یک باغ صخره‌ای عالی به نظر میرسد.

گل فلامینگو یا Brazilian Plume

گل-فلامینگو-یا-Brazilian-Plume

نام علمی: Justica carnea

Justica carnea که با نام فلامینگو نیز شناخته میشود که یک گل همیشه سبز است که گل‌های صورتی تا قرمز رنگی تولید می‌کند. آن‌ها پرندگان و پروانه‌های مگس خوار را جذب می‌کنند و از اوایل تابستان تا پاییز شکوفه می‌دهند. این گیاه می‌تواند تا ارتفاع 150 سانتیمتر رشد کند. آن‌ها در ظروف عالی به نظر می‌رسند و همچنین می‌توانند یک گیاه خانگی زیبا در منزلتان باشند.

گل حنا یا Busy Lizzie

گل-حنا-یا-Busy-Lizzie

نام علمی: Impatiens walleriana

Impatiensها در مناطق که بدون سرما هستند عالی بوده، اما در مناطق دیگر بسختی دوام می‌آورند به همین منظور یک گل نیمه مقاوم در نظر گرفته میشود. این گونه یکی از شناخته شده‌ترین گونه‌های Impatien است. شکوفه‌های آن پنج گلبرگ دارد و رنگ‌های متنوعی از خود ارائه میدهد. آن‌ها معمولا از اوایل تابستان تا اواخر پاییز شکوفه می‌دهند و مراقبت از آن‌ها آسان است. گل حنا برای رشد نیاز به سایه دارد و انتخاب‌های ایده آلی برای سبدهای آویزان منازل هستند.

گل زینتی دم موشی یا Butterfly Bush

گل-زینتی-دم-موشی-یا-Butterfly-Bush-بنفش

نام علمی: Buddleja davidii

گل زینتی دم موشی را می‌توان در اطلس گیاهان مهاجم ایالات متحده ذکر کرد. با این حال، به طور غیرقابل انکاری زیباست، به همین دلیل است که بسیاری از باغبانان آن را برای بستر و باغ‌های خود انتخاب می‌کنند. دم-موشی برگریز فشرده‌ای است که شاخه‌های قوسی مزین به ساقه‌های باریک با گل‌های کوچک و روشن داشته. آن‌ها از اواسط تابستان تا اولین موج سرما شکوفه می‌دهند و همانطور که از اسم لاتین آن مشخص است و در عکس آن میبینید، پروانه‌ها عاشق دم-موشی هستند.

گل شقایق باغی یا شقایق کالیفرنیا یا California Poppy

گل-شقایق-باغی-یا-California-Poppy-نارنجی

نام علمی: Eschscholzia californica

شقایق که با نام خشخاش طلایی نیز شناخته میشود، با رنگش نشاط تابستانی را در باغ شما ایجاد خواهد کرد. با این حال، آن‌ها همیشه طلایی نیستند. گل شقایق باغی در رنگهای سفید، قرمز، صورتی، کرم و نارنجی بوده که آزادانه رشد می‌کنند و یک یا دو گل ابریشمی‌را حمل می‌کنند. آن‌ها سریع رشد می‌کنند، مراقبت از آن‌ها آسان بوده و از بهار تا پاییز یا تا زمستان (اگر هوا خیلی سرد نشود) شکوفه می‌دهند.

گل شیپوری یا Calla Lily

گل-شیپوری-یا-Calla-Lily-سفید-رنگ

نام علمی: Zantedeschia aethiopica

گاهی اوقات به عنوان سوسن آروم نامیده میشود، این گیاه بومی‌ آفریقای جنوبی است.  آن‌ها به خورشید کامل و خاک همواره مرطوب نیاز دارند و در آب و هوای نیمه گرمسیری و گرمسیری دائمی‌خواهند بود. دو نوع از این شیپوری وجود دارد. یا مقاوم یا لطیف.

گل شیپوری معمولا سفید خالص است و می‌تواند در زمستان زنده بماند و در بهار زیبایی خود را عیان کند و در تمامی‌طیف رنگی دیده میشود حتی یک نوع از آن وجود دارد که سیاه رنگ است. آن‌ها گل‌های خوش فرمی‌دارند که ساقه انگشت مانندی را احاطه کرده اند. هر جایی از باغچه خود آن را قرار دهید، مطمئنا در مرکز توجه قرار خواهند گرفت.

گل کاملیا یا Camellia

گل-کاملیا-یا-Camellia-سرخآبی-رنگ

نام علمی: Camellia sasanqua

حدود ۲۵۰ گونه کاملیا وجود دارد و کاملیا ساسانکوا یک گل زیبای پاییزی است. هنگامی‌که بقیه باغ شما شروع به محو شدن می‌کند، کاملیا باز میشود و لذت رنگارنگ باغ شما را گسترش می‌دهد. بسته به اینکه کجا زندگی می‌کنید، آن‌ها می‌توانند تا زمستان به شکوفایی خود ادامه دهند.

عرض آن‌ها به حدود 8 سانت میرسد و هر کدام تنها چند روز دوام می‌آورد. خود بوته می‌تواند تا ارتفاع 4.5 متر رشد کند. رنگ‌های آن نیز از سفید، صورتی روشن، رز تا قرمز آلبالو متغیر هستند و با ظرافتی بالا عطری خوشبو از خود ارایه می‌دهند.

گل بنفشه کانادایی یا Canada Violet

گل-بنفشه-کانادایی-یا-Canada-Violet-سفید

نام علمی: Viola canadensis

این گیاه که بیشتر با نام بنفشه سفید کانادایی شناخته میشود، یک گیاه با ماندگاری چند ساله است. به لطف پنج گلبرگ ظریف که رگه‌های زرد رنگ در پایین و رگه‌های بنفش روی گلبرگ‌های دارد مشخص میکند که بنفشه کانادایی بخشی از جنس ویولا است.
برگ‌های آن به رنگ سبز تیره هستند. بنفشه کانادایی در باغ گل‌های وحشی یا باغ‌های جنگلی عالی به نظر می‌رسند، و نیاز به سایه جزئی دارند.

گل آبنبات کوهی یا Candy Cane Sorrel

گل-آبنبات-کوهی-یا-Candy-Cane-Sorrel

نام علمی: Oxalis versicolor

گزینه‌های زیادی برای باغ شما وجود دارد ولی با این حال، این نمایش جذابی از رنگ‌های متضاد در میانه تابستان تا پاییز ارائه می‌دهد. شکوفه‌های آبنبات کوهی قرمز و سفید هستند و درهم می‌چرخند تا نام Candy Cane Sorrel را به دست آورند.

این گیاه یک گل دو ساله با شاخ و برگ شبدر مانند است. این گیاه بومی‌ آفریقای جنوبی است و آفتاب کامل را تا حدی دوست دارد و رشد آن بسادگی صورت میپذیرد.

گل ایبریس یا Candytuft

گل-ایبریس-یا-Candytuft-صورتی

نام علمی: Iberis sempervirens

این یکی از خالص‌ترین گل‌های سفیدی است که می‌توانید در هر باغی پیدا کنید و آن را به یک گزینه زیبا تبدیل می‌کند. ایبریس یک گل با ماندگاری چند ساله است که در بهار و اوایل تابستان برای هفته‌ها لبه دیوارها و مرز باغچه‌ها را زیبا میکند.

Candytuft خوشه‌های بزرگ سفید مزین به نقاط زرد در مقابل شاخ و برگ‌های سبز تیره قرار دارند. این گیاه در تپه‌های بوته‌ای رشد میکند و در آب و هوای معتدل همیشه سبز است.

گل اختر یا Canna Lily

گل-اختر-یا-Canna-Lily-نارنجی

نام علمی: Canna

جنس کانا از حدود ۱۰ گونه تشکیل شده است و ارقام زیادی در دسترس است. آن‌ها لی لی‌های واقعی نیستند اما به همان اندازه زیبا هستند. گل اخترها گیاهان علفی بزرگ گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند.

آن‌ها برگهای پهن و بزرگی دارند که به تدریج باز میشوند و رنگ سبز و گاهی اوقات متنوع خود را نشان می‌دهند. گل‌های آن از بالا جوانه می‌زنند و معمولا قرمز، نارنجی و زرد هستند. آن‌ها مرغ‌های مگس خوار، زنبور عسل و خفاش‌ها را جذب می‌کنند و به هر باغی جلوه‌ای عجیب و غریب می‌بخشند.

گل یاس آبی یا Cape Leadwort

گل-یاس-آبی-یا-Cape-Leadwort-آبی

نام علمی: Plumbago auriculata

گلهای شیپوری شکل آبی پنج گلبرگی را در شاخه‌های کوتاه تولید می‌کند. از بهار تا تابستان شکوفه میدهد و می‌تواند تا 3 متر ارتفاع و عرض داشته باشد. یاس آبی‌ها همچنین می‌توانند به عنوان یک پوشش زمینی استفاده شوند و در باغچه‌‍ها، مرزهای کنار دیوار و باغ‌هایی با تم مدیترانه‌ای عالی به نظر میرسد.

گل سرو تاک یا Cardinal Climber

گل-سرو-تاک-یا-Cardinal-Climber-قرمز

نام علمی: Ipomoea quamoclit

گاهی اوقات به عنوان درخت سرو یا تاک مرغ مگس خوار شناخته میشود، این تاک لطیف با رشد سریع و نیرومندی است. سرو تاک می‌تواند در یک فصل تا 4.5 متر رشد کند و برای پوشاندن دیوارها ایده آل باشد. شاخ و برگ‌های سبز روشن و سرخس مانند تولید می‌کند.

Cardinal Climbers از تابستان تا پاییز شکوفا میشود و گل‌های ستاره‌ای شکل لوله‌ای را تشکیل میدهد که عرض آنها 3 سانت است. رنگ قرمز روشن و شهد غنی آنها پروانه‌ها و مرغ‌های مگس خوار را به دور و اطراف خود جذب می‌کند. به آفتاب کامل و چیزی برای نگه داشتن نیاز دارد.

گل کاردینال یا Cardinal flower

گل-کاردینال-یا-Cardinal-flower-قرمز

نام علمی: Lobelia cardinalis

این زیبارو افزودنی عالی برای مناظر اواخر تابستان است. این گیاه با رشد چند ساله بوده که خوشه‌های پر از شکوفه‌های دو لبی قرمز تولید می‌کند. آنها تا 1.5 متر رشد میکنند و به تمام باغ‌ها جذابیت معماری می‌بخشند. اگرچه عمر کوتاهی دارند، اما به لطف ظاهر دراماتیک و درخشانشان ارزش انتظار را دارند. آنها خاک‌های مرطوب را دوست دارند، به همین دلیل به آن‌ها Bog Sage نیز گفته میشود.

گل میخک یا Carnation

گل-میخک-یا-Carnation-سفید-صورتی

نام علمی: Dianthus caryophyllus

میخک به عنوان صورتی میخک شناخته میشود، اعتقاد بر این است که از منطقه مدیترانه که بیش از 2000 سال پیش در ادبیات یونانی ذکر شده است، سرچشمه گرفته است. این گیاه چند ساله علفی است که ساقه‌های باریکی داشته و دارای شکوفه‌های معطر است. رنگ طبیعی آن بنفش روشن تا صورتی است، اما رنگ‌های دیگر و الگوهای مختلف موجود است. آنها به آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب نیاز دارند. آن‌ها گل‌های شاخه بریده زیادی می‌سازند که اغلب در مراسمی‌مانند عروسی و عزا استفاده میشوند.

گل نعناع گربه‌ای یا Catmint

گل-نعناع-گربه‌ای-یا-Catmint-بنفش

نام علمی: Nepeta nervosa

این نعناع گربه‌ای چندان شناخته شده نیست، اما شکوفه‌های قابل توجه آن ارزش هر منظره‌ای را دارند. این گیاه خوشه‌های متراکمی‌از گل‌های آبی تا بنفش را از اواسط تابستان تا پاییز دارد. در باغچه یا به عنوان گل‌های بریده عالی است. گرده افشآن‌ها مانند گربه‌ها آن را دوست دارند.

گل لاله واژگون کله‌ماری یا Checkered Lily

لاله-واژگون-کله‌ماری-یا-Checkered-Lily-زرشکی

نام علمی: Fritillaria meleagris

اگر به دنبال یک گل با طرح منحصر به فرد هستید، این می‌تواند یک شرط مطمئن برای باغ شما باشد. شکوفه‌های زنبق مانند زنگوله به رنگ قرمز مایل به قهوه ای، بنفش یا زرشکی عمیق با لکه‌های سفید هستند که یک طرح شطرنجی ارائه می‌دهند. آنها روی ساقه‌های بلند و باریکی می‌نشینند که تا 35 سانت بالا میروند. گلدهی آنها در طول بهار، وقتی با شکوفه‌های کوتاه بهاری کاشته میشوند، عالی به نظر می‌رسند.

گل بوقلمون (قرنفل دائمی‌- میخک قرنفل اسکارلت) یا Chinese Pink

گل-بوقلمون-یا-قرنفل-یا-Chinese-Pink-صورتی

نام علمی: Dianthus chinensis

این یک گل خیره کننده است که یک گل چند ساله دو ساله یا کوتاه مدت است. این گلبرگ‌ها به خاطر گلبرگ‌های تخت متضاد سفید و صورتی ارزشمند هستند. آن‌ها به شدت با چشم‌های مرکزی تیره پوشیده شده اند و زیبایی ظریفی به هر باغی می‌بخشند. گل‌ها بر روی ساقه‌های باریک و برگ‌های باریک قرار دارند. آنها برای باغچه، لبه دیوارها و ظروف ایده آل هستند.

گل داوودی یا Chrysanthemum

گل-داوودی-یا-Chrysanthemum-زرد

نام علمی: Chrysanthemum indicum

گل داوودی یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در سراسر جهان است که به عنوان ماده اصلی در دسته گل استفاده میشود. داوودی که با نام مادر باغ نیز شناخته میشود، یک گل نمایشی است که در اشکال و اندازه‌های مختلف است.
شاخ و برگ تیره جای خود را به ساقه‌های چند شاخه‌ای میدهد که حامل گل‌های فراوان هستند. دو نمونه داوودی عبارتند از “Ruby Mound” و “Grandchild”. این گیاه یک گیاه چندساله علفی است که نیاز به آفتاب کامل دارد و در فصل پاییز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، به راحتی رشد می‌کنند و مورد علاقه باغبآن‌ها در تمام سطوح مهارتی هستند.

گل کلماتیس کاراکاسانا یا Clematis

گیاه-کلماتیس-کاراکاسانا-یا-Clematis-بنفش

نام علمی: Clematis

Clematis اعضایی از خانواده Ranunculaceae هستند. آنها به 12 گروه اصلی تقسیم میشوند و شامل بیش از 300 گونه و صدها هیبرید میشوند. وجه اشتراک آنها رونده بودن و دیرگل بودن آنهاست. آنها در اشکال، سایه‌دار مختلف و دوره‌های گلدهی مختلفی در طول سال دارند.

گل جمیزیا یا Cliffbush

گل-جمیزیا-یا-Cliffbush-سفید

نام علمی: Jamesia Americana

این درختچه از خانواده ادریسیا، درختچه‌ای برگریز بوته‌ای است که ارتفاع آن تا دو متر میرسد. شاخ و برگ درختان درشت دندانه‌ای و در زیر کرکدار است. در اواخر بهار گلهای مومی‌سفید یا صورتی معطر روی خوشه‌ها تولید می‌کند. آنها به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارند و به باغ‌ها زیبایی اضافه میکنند.

گل رز رونده یا Climbing Rose

گل-رز-رونده-یا-Climbing-Rose-صورتی

نام علمی: Rosa

هیچ چیز به زیبایی یک گل رز رونده در جلوه کاملی از زیبایی به نظر نمیرسد. فرقی نمی‌کند از روی یک پرده، حصار یا ایوان عبور کند، گل‌های زیبایی هستند که در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اشکال وجود دارند.

بیشتر گونه‌ها به ارتفاع 3.5 متر می‌رسند و عطر و بوی تازه و لذت بخشی تولید می‌کنند. بیشتر آنها در طول تابستان و پاییز دوباره شکوفا میشوند. انواع بسیار عالی عبارتند از: “A Shropshire Lad”، “Buff Beauty”، “Cecile Brunner” و “New Dawn”.

گل تاج خروس یا Cockscomb

گل-تاج-خروس-یا-Cockscomb-قرمز

نام علمی: Celosia cristata

تاج خروس با ظاهر منحصربه‌فرد شبیه به تاج خروس روی سر خروس است که به همین دلیل نامش را اینگونه انتخاب کرده اند. به طور سنتی در انواع قرمز رشد می‌کند، اما در رنگ‌های زرد، صورتی، نارنجی و سفید نیز شکوفا میشود. Celosia cristata عادات رشد نامنظمی‌دارد، برخی از گیاهان تنها چند سانت رشد می‌کنند و برخی دیگر به چند متر می‌رسند. منتهی به شگفتی‌های شگفت انگیز باغ میشود.

گل مغربی یا common Evening Primrose

گل-مغربی-یا-common-Evening-Primrose-زرد

نام علمی: Oenothera biennis

این یک گل کاسه‌ای شکل و زرد رنگ است که در بالای ساقه گل ارغوانی قرار دارد. آنها از اوایل تابستان تا اوایل پاییز به تعداد زیاد شکوفا میشوند. آنها را پامچال عصر می‌نامند زیرا شکوفه‌ها در عصر باز میشود و تا صبح روز بعد باز می‌ماند. کل این گیاه خوراکی و معطر لیمو است و شب پره‌های شب و صبح زنبورها را به خود جذب می‌کند.

گل اولکس یا Common Gorse

گل-اولکس-یا-Common-Gorse-زرد

نام علمی: Ulex Europaeus

این درختچه همیشه سبز است که گلهای زرد کوچک فراوانی تولید می‌کند. آنها رایحه نارگیل دارند و در طول سال شکوفا میشوند و در بهار به اوج خود می‌رسند. اگرچه این گیاه جذابیت‌های خاص خود را دارد، اما در برخی مناطق مهاجم است و یک گیاه آتش زا محسوب میشود. به این معنی که در مناطق گرم به آسانی آتش می‌گیرد. اما از دمای یخ زده نیز جان سالم به در می‌برد که آن را به گزینه‌ای سخت برای بسیاری از باغبانان تبدیل می‌کند.

گل یاس خوشه‌ای یا Common Lilac

گل-یاس-خوشه‌ای-یا-Common-Lilac-بنفش

نام علمی: Syringa vulgaris

این درختچه برگریز به عنوان یکی از موثرترین درختچه‌های گلدار توصیف میشود. این گیاه در اواخر بهار به مدت چهار هفته یا بیشتر، شکوفه‌های فراوانی می‌دهد که باعث می‌شود یاس بنفش معمولی ماندگارترین شکوفه‌دهنده باشد. گل‌ها رایحه‌ای تازه ایجاد می‌کنند و در رنگ‌های پاستلی متنوعی وجود دارند. آنها می‌توانند تا 4.5 متر رشد کنند و معمولاً به عنوان پرده یا پرچین استفاده میشوند.

گل پنیرک Common Mallow

گل-پنیرک-Common-Mallow-یاسی

نام علمی: Malva sylvestris

این دوسالانه یا دوسالانه برجسته، ساقه‌هایی راست گونه را تولید میکند که با گل‌های بنفش روشن پوشیده شده اند و هر گلبرگ با رگه‌های تیره‌تر تزیین شده است. آن‌ها از تابستان تا پاییز شکوفه می‌دهند و زنبورها به خاطر گرده‌هایشان بسیار دوستش دارند. این گیاه بومی‌ جزایر بریتانیا است و برای باغ‌های کلبه‌ای ایده آل است. رشد آن آسان و در آفتاب کامل یا سایه جزئی بهتر رشد می‌کند.

گل ارکیده خالدار یا Common Spotted Orchid

گل-ارکیده-خالدار-یا-Common-Spotted-Orchid-سفید

نام علمی: Dactylorhiza fuchsii

این ارکیده غده‌ای و زمینی است که خوشه‌هایی از 20 تا 70 گل سفید، صورتی یا بنفش تولید می‌کند. هر گلبرگ با نقاط تیره یا الگوهای دیگر تزئین شده است. در اواخر بهار تا اوایل تابستان گل میدهد و به بسیاری از شرایط متحمل میشود. ارکیده خالدار معمولی تا 60 سانت رشد میکند و در سایه به خوبی به این رشد ادامه میدهد. این یک افزودنی ایده آل برای باغچه‌ها، حاشیه‌ها، صخره‌ها یا باغ‌های کلبه‌ای است.

گل شاهپسند وحشی یا Common Vervain

گل-شاهپسند-وحشی-یا-Common-Vervain-بنفش

نام علمی: Verbena officinalis

شاهپسند وحشی که به عنوان گیاه مقدس نیز شناخته میشود، فقط یک گیاه زیبا نیست. هزاران سال است که در مراسم بر علیه بیماری‌ها، جادوی سیاه و حتی خون آشام‌ها استفاده میشود! شاهپسند، گلهای یاسی لوله‌ای کوچکی را تولید میکند که ارتفاع آنها به 50 سانت میرسد. این برای باغ‌های جنگلی سایه‌دار یا در لبه‌های دیوارها عالی است تا از باغ شما در برابر بخوبی محافظت کند.

گل آهار یا Common Zinnia

گل-آهار-یا-Common-Zinnia-سرخآبی

نام علمی: Zinnia Elegans

این شکوفه‌های رنگارنگ منظره‌ای عالی در هر باغ است. گل آهار از اوایل تابستان تا اولین یخبندان با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، شکل‌ها و ارتفاعات شکوفا میشود. آنها معمولاً تا 1 متر بلند می‌شوند و ردیف‌هایی از گلبرگ‌های در مرکز گل را در معرض دید قرار می‌دهند. رشد آنها آسان بوده اما به گردش هوا نیاز دارند، بنابراین وسوسه نشوید که اطراف آنها را شلوغ کنید.

گل لوکاندرون یا Conebush

گیاه-لوکاندرون-یا-Conebush-قرمز

نام علمی: Leucadendron salignum

این درختچه همیشه سبز به خاطر شاخ و برگ‌های فوق العاده درخشانش ارزشمند است. اگرچه این از نظر فنی یک گل نیست، اما به لطف شاخه‌های قرمز روشن و کرم مانند یک گل به نظر میرسد. در مقابل شاخ و برگ‌های رنگی در طول فصول، برای افزودن جذابیت فصلی و رنگ آتشین عالی است. به نور خورشید کامل نیاز دارد و می‌توان آن را برای دسته گل‌ها لاکچری استفاده کرد.

گل سرخارگل یا Coneflower

گل-سرخارگل-یا-Coneflower-صورتی

نام علمی: Echinacea

سرخارگل یکی دیگر از تزیینات اصلی در بیشتر باغ‌ها هستند. آن‌ها به خاطر مخروط‌های خیره‌کننده‌شان که با طیفی از گلبرگ‌های رنگارنگ، عمدتاً کشویی احاطه شده‌اند، ارزشمند هستند. آنها مانند گل مروارید و آسترها از خانواده Asteraceae هستند. گونه‌های زیادی از سرخارگل وجود دارد و شکوفه‌های همه آنها توسط ساقه‌های بلند و راست حمل میشوند. آنها نیاز به نگهداری کم دارند و در غفلت رشد می‌کنند.

گل ریشه زاج – گل سرخ‌بر یا Coral Bells

گل-ریشه-زاج-گل-سرخ‌بر-یا-Coral-Bells-قرمز

نام علمی: Huechera

Coral Bells که معمولاً به عنوان Alumroot شناخته میشود، این زیبارو بومی‌ آمریکای شمالی است و در سایه روشن رشد می‌کند. Heuchera سرده‌ای از گیاهان چند ساله همیشه سبز است که ساقه‌های ظریف گل‌های زنگوله‌ای شکل را تولید می‌کند. گونه‌ها و رنگ‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. شاخ و برگ این گیاه بنفش رنگ است و پس از ناپدید شدن شکوفه‌ها، جذابیت زمستانی خود را از دست می‌دهد. ریشه زاج‌ها برای باغ‌های سایه‌دار عالی هستند و پوشش زمین عالی ایجاد می‌کنند.

گل شمعدانی وحشی یا Cranesbill

گل-شمعدانی-وحشی-یا-Cranesbill-بنفش

نام علمی: Geranium wlassovianum

اگرچه انواع شمعدانی وحشی بسیاری وجود دارد، اما این یکی از اولین گلدهی‌ها بوده و از بین می‌رود. از انواع گل طبیعی این گل‌ها میتوان به رنگ ارغوانی مایل به قهوه ای، با مرکز سفید، رگه‌های تیره‌تر، و رگه‌های زیبا اشاره کرد. برگ‌ها نیز به خاطر تغییر رنگشان، از بنفش به سبز تا طلایی هستند. آن‌ها را به جلوی تخت خواب اضافه کنید تا شکوفه‌ها و شاخ و برگ‌های آن‌ها را درک کنید.

گل ماهونیا یا Creeping Mahonia

گیاه-ماهونیا-یا-Creeping-Mahonia-زرد

نام علمی: Mahonia repens

این درختچه که به عنوان انگور اورگان نیز شناخته میشود، یکی دیگر از انواع گل طبیعی و درختچه همیشه سبز است. در بهار، درختچه گلهای معطر زرد روشن تولید می‌کند. در اواخر تابستان، آنها جای خود را به توت‌های آبی تا بنفش می‌دهند که شبیه انگورهای کوچک است. شاخ و برگ تا زمستان سبز باقی می‌ماند و زمانی که به رنگ زنگ زده تبدیل میشود.

گل مازوس یا Creeping Mazus

گل-مازوس-یا-Creeping-Mazus-ارغوانی

نام علمی: Mazus reptans

این گیاه یک گیاه چندساله نیمه سبز است که از اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفه‌های آبی تا ارغوانی تولید می‌کند. گل‌ها به صورت خوشه‌هایی با نشانه‌های سفید و زرد در اطراف مرکز شکل می‌گیرند.این گیاه زمانی که به عنوان پوشش گیاهی، در باغ‌های صخره‌ای یا بوته‌های زیر کشت استفاده میشود، عالی به نظر میرسد. این گیاه بومی‌ هیمالیا است و نیاز به سایه کامل دارد.

گل فلوکس یا گل آتشی یا Creeping Phlox

گیاه-فلوکس-یا-گل-آتشی-یا-Creeping-Phlox-یاسی

نام علمی: Phlox subulata

این یکی از انواع گل طبیعی چند ساله محبوب همیشه سبز است که به عنوان یک پوشش زمین عمل می‌کند. با گل‌های فراوان ستاره‌ای شکل در رنگهای مختلف صورتی، بنفش یا سفید، حدود چهار هفته در بهار تا تابستان یک فرش رنگارنگ را تشکیل می‌دهد. بومی‌ آمریکای شرقی و مرکزی است و به طور طبیعی در مناطق خشک و صخره‌ای وجود دارد و به نگهداری کمی‌نیاز دارد.

گل امپریال یا Crown Imperial

گل-امپریال-یا-Crown-Imperial-نارنجی

نام علمی: Fritillaria imperialis

این گیاه چند ساله پیازی شکل نمایشی از گل‌های پنج پر نارنجی رنگ را تولید می‌کند و جز زیباترین انواع گل طبیعی است. بالای آن‌ها تاجی از برگ‌های ریز قرار دارد که کمی‌شبیه به نوک آناناس به نظر میرسد. آن‌ها تا 110 سانت قد دارند و در اواسط تا اواخر بهار به مدت سه تا چهار هفته شکوفه می‌دهند. امپریال ها برای دیواره‌ها ایده آل هستند و بوی مشک مانندی را ایجاد می‌کنند که گرده افشآن‌ها به سمت آن کشیده میشوند.

گل مرجان مینیاتوی یا Crown of Thorns

گیاه-مرجان-مینیاتوی-یا-Crown-of-Thorns-سرخآبی

نام علمی: Euphorbia milii

این یک درختچه بزرگ همیشه سبز است که با گل‌های زرد کوچکی که به شکل گلبرگ‌های قرمز نگهداری میشوند، تزئین شده است. شاخه‌های گلدار با خارهای بلند، تیز، سیاه و برگ‌های سبز روشن پوشیده شده اند.
براساس افسانه‌ها، تاج خاری که عیسی مسیح بر سر داشت از ساقه‌های این گیاه ساخته شده بود. تبدیل آن به یک نقطه گفتگو برای هر باغ. این گیاه بسیار خوش رنگ است و در طول سال به طور مداوم گل می‌دهد.

گل شاه اشرفی یا Cupcakes White

گل-شاه-اشرفی-یا-Cupcakes-White-سفید

نام علمی: Cosmos bipinnatus

این یک گل نیمه سخت سالانه است که به خاطر شکل منحصر به فردش مورد توجه قرار گرفته است. این یکی از انواع گل طبیعی که دارای گل‌های بسیار بزرگ و تک رنگ سفید خالص تا 13 سانت است. شبیه کیک فنجانی است زیرا گلبرگ‌ها با هم ترکیب شده اند و کاسه‌ای را در اطراف مرکز به رنگ زرد تشکیل می‌دهند. شاخ و برگ‌ها سبک و پرزدار هستند و یک لایه اضافی از طراحی ظریف به آن‌ها اضافه شده است. این گیاه به آفتاب کامل نیاز دارد و تا ارتفاع چهار پا رشد می‌کند.

گل سیکلامن پرسیکوم یا Cyclamen

گیاه-سیکلامن-پرسیکوم-یا-Cyclamen-قرمز

نام علمی: Cyclamen persicum

حدود 20 گونه سیکلامن وجود دارد و از انواع گل طبیعی خوانده میشود. این گیاه به دلیل اینکه به طور گسترده در گل فروشی‌ها و فروشگاه‌ها موجود است، Cyclamen گلفروش نامیده میشود. به خصوص در فصل تعطیلات. این گیاه چند ساله غده‌ای است که گلهای معطری از پاییز تا اواخر بهار تولید می‌کند. به این معنی که آنها برای هر باغی که به دنبال رنگ زمستانی است، افزودنی‌های عالی هستند. آنها دارای گلبرگ‌های انعکاسی بال پروانه‌ای هستند که از برگ‌های طرح‌دار قلبی شکل بلند میشوند.

گل نرگس یا Daffodil

شاخه-گل-نرگس-یا-Daffodil-زرد

نام علمی: Narcissi

نرگس یکی دیگر از عناصر اصلی در مناظر باغبانان است. آنها گل‌های پیازی هستند که بیشتر به دلیل گلهای زرد و شیپوری شکلشان مورد توجه قرار گرفته اند. نرگس سرده Narcissi است که دارای گونه‌های مختلفی است که به 12 نوع طبقه بندی میشوند. کاشت همه آنها آسان است و سال به سال بازمی‌گردند. شکوفه دادن آنها، شروع بهار را نشان می‌دهند و باغ‌های ما را با شکوفه‌های روشن و شاد پاداش می‌دهند.

گل کوکب یا Dahlias

بوته-گل-کوکب-یا-Dahlias-نارنجی

نام علمی: Dahlia

42 گونه با هزاران فرم از بوته کوکب وجود دارد، به این معنی که یک کوکب برای نیازهای هر باغ و سلیقه‌ای وجود دارد. Dahlias بر اساس اندازه و شکل گل، هشت گروه دارد. قطر شکوفه‌ها از 5 تا 30 سانت متغیر است و به هر رنگی که بتوانید تصور کنید موجود است که برخی راه راه هستند. آنها گل ملی مکزیک هستند، در آفتاب کامل رشد می‌کنند. آنها گل چند ساله علفی هستند و از تابستان تا پاییز شکوفا میشوند.

گل زنبق وحشی – زنبق رشتی – سوسن یکروزه یا Day Lily

سوسن-یکروزه-یا-Day-Lily-زرد-رنگ

نام علمی: Hemerocallis

گل‌های روزانه اغلب به عنوان “گیاه چند ساله کامل” نامیده میشوند. این به این دلیل است که ایجاد آن‌ها آسان است، نگهداری آن‌ها کم بوده و نمایشی میباشند، تحمل بالایی در برابر خشکسالی و آفات دارند، و طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را دارند.

بیش از ۶۰ هزار رقم ثبت شده وجود دارد، به این معنی که شما برای انتخاب گزینه‌های زیادی پیش رو دارید. بسته به اینکه کدام یک را انتخاب می‌کنید و شرایط آب و هوایی شما چیست، زمان شکوفه دادن از یک تا پنج هفته متغیر است. سوسن یکروزه به این دلیل نامگذاری شده اند که شکوفه‌های آن‌ها تنها یک روز دوام می‌آورد، اگرچه برخی گونه‌ها در حال انقراض هستند.

گل سنبل هلندی یا Dutch Hyacinth

گل-سنبل-هلندی-یا-Dutch-Hyacinth-بنفش

نام علمی: Hyacinthus orientalis

این گیاه که به نام سنبل معمولی نیز شناخته میشود که یک گیاه محبوب برای باغ‌ها و دسته گل‌ها در سراسر جهان است. آنها پیازهایی هستند که بهار شکوفه می‌دهند و در رنگ‌های مختلف، حتی گل‌های سیاه وجود دارند. آنها رایحه‌ای غنی و تازه تولید می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در جایی بکارید که بتوانید از رایحه آنها لذت ببرید. برگ‌های سبز روشن آنها تأثیر بیشتری را ایجاد می‌کند و آفتاب کامل را به جزئی ترجیح می‌دهند.

گل شب بوی زرد یا Dutchmans Breeches

گل-شب-بوی-زرد-یا-Dutchmans-Breeches

نام علمی: Dicentra cucullaria

این گیاه چند ساله بوته‌ای با ظاهر منحصر به فرد است که بوته‌هایی از برگ‌های سبز آبی پردار تشکیل می‌دهد. در نیمه دوم بهار، گل‌های خوش فرمی‌تولید میکند که به رنگ سفید و با نوک زرد پوشیده شده اند. ساقه‌های قوس‌دار حالت زیبایی به آن می‌بخشند، اما متاسفانه کمی‌بعد از گلدهی می‌میرند. آن‌ها در سایه رشد می‌کنند و به باغ‌های جنگلی یا باغچه‌ها اضافه میشوند.

گل نیلوفر آبی یا Egyptian Blue Water Lily

گل-نیلوفر-آبی-یا-Egyptian-Blue-Water-Lily

نام علمی: Nymphaea caerulea

این نسل آبزی یکی از گونه‌های عاشق آب است. پدهای سوسن تا 40 سانت رشد می‌کنند و روی سطح آب شناور میشوند. شکوفه دارای گلبرگ‌های راست آبی رنگ است که ساقه‌های ضخیم زرد رنگ را احاطه کرده اند.
این گیاه در تمام تابستان شکوفه میدهد و نیاز به آفتاب کامل و آب آرام دارد. متاسفانه، این گیاه در معرض خطر بوده و گیاهی نادر است، اما با این حال یک افزونه خیره کننده گل است.

گل لوندر انگلیسی یا English Lavender

گل-لوندر-انگلیسی-یا-English-Lavender-بنفش

نام علمی: Lavandula angustifolia

این درختچه بوته‌ای است که از برگ‌های معطر و سبز خاکستری تشکیل شده است. ساقه‌های بلندی تولید می‌کند که خوشه‌های کوتاه و متراکم از شکوفه‌های معطر، کم‌رنگ تا تیره بنفش را در تابستان پشتیبانی می‌کنند. به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد و در پرچین‌ها یا به عنوان کناره‌های مسیرها دیدنی به نظر میرسد. این را در جایی بکارید که بتوانید از عطر تابستانی آن لذت ببرید. لوندر انگلیسی لوندر فرانسوی یا اسپانیایی گاهی برای مناطق گرمتر مناسب است.

گل رز انگلیسی یا English Rose

گل-رز-انگلیسی-یا-English-Rose-نارنجی

نام علمی: Rosa

جنس رز شامل 140 تا 180 گونه است، بنابراین شما انتخاب‌های زیادی در انتخاب گل رز برای رشد دارید. اگرچه مراقبت از برخی از رزها دشوار است. رز انگلیسی در تمام فصل گل داده و سرسبز بوده و معطر زیادی روی بوته‌های مقاوم تولید می‌کند. آنها برای عملکرد خوب به آبیاری منظم و خاک با زهکشی خوب نیاز دارند. آنها گلهای چند ساله چوبی زینتی هستند که در طیف وسیعی از رنگها وجود دارند و گلهای قلمه‌ای محبوبی هستند.

گل جاویدان یا Everlasting Flower

گل-جاویدان-یا-Everlasting-Flower-قرمز

نام علمی: Helichrysum bracteatum

این یک گل تابستانی واقعاً شاد است که بخشی زیبا از هر باغ میتواند باشد. این گیاه چندساله و در مواقعی یکساله است که شکوفه‌هایی مانند آفتابگردان تولید می‌کند. گلبرگ‌ها مانند کاغذ سفت هستند و دیسک زرد مرکزی با رنگ‌های زرد، نارنجی، صورتی، قرمز یا سفید احاطه شده است. آنها در تابستان تا پاییز شکوفا میشوند و پس از خشک شدن شکل و رنگ خود را حفظ می‌کنند، از این رو نام آنها به این اسم میباشد.

گل کالیاندرا یا Fairy Duster

گل-کالیاندرا-یا-Fairy-Duster-قرمز

نام علمی: Calliandra californica

این یک درختچه چوبی همیشه سبز است که از انواع گل طبیعی با گل‌های خیره کننده‌ای تولید میکند که شبیه آتش بازی یا پر گردگیر است. آنها همچنین در تمام طول سال شکوفا میشوند، با نمایش در بهار تا پاییز دلیل دیگری برای دوست داشتن کالیاندرا توسط باغبانان است. شاخ و برگ آن سرخس مانند است و یک عادت راست گونه را تشکیل می‌دهد. عملاً عاری از آفت و بیماری است و تا 2 متر قد آنها می‌رسد.

گل زنبق وحشی یا Fairy Iris

گل-زنبق-وحشی-یا-Fairy-Iris-سفید

نام علمی: Dietes grandiflora

از انواع گل طبیعی گل زنبق وحشی بوده. این گیاه که به نام زنبق وحشی شناخته میشود، گیاهی همیشه سبز ریزوماتوز که گل‌های بزرگی شبیه زنبق تولید می‌کند. گل‌ها از شش گلبرگ سفید تشکیل شده‌اند که سه گلبرگ آن با نقطه‌های قهوه‌ای و بقیه با خطی زرد رنگ تزئین شده‌اند. از وسط، سه بازوی یاسی رنگ بلند داشته که نمایش زیبایی را ایجاد می‌کند. فصل مورد علاقه آنها در تابستان است و گلهایش نیز به سرعت دوباره شکوفا میشوند.

گل آستلیب یا False Bucks Beard

گل-آستلیب-یا-False-Bucks-Beard

نام علمی: Astilbe japonica

این گونه گیاهی بومی‌ ژاپن و در انواع گل طبیعی قرار میگیرد. زیبایی آن باعث ایجاد ارقام زیادی مانند “راینلند” و “مونتگومری” شده است. 18 گونه در جنس Astilbe وجود دارد و گیاهان چند ساله علفی مقاومی‌میباشند که پرهای درخشانی از گل تولید می‌کنند که برای کاشت کنار برکه بسیار عالی است.

گل شقایق کاذب یا False Rue Anemone

 گل-شقایق-کاذب-یا-False-Rue-Anemone-سفید

نام علمی: Enemion biternatum

این گیاه با عمر چند ساله و جنگلی بودنش به خاطر گل‌های سفید، ظریف و جذابش با گلبرگ‌هایی که در اطراف برچه زرد روشن (مجموع پرچم و بساک) جمع میشوند، مورد توجه قرار گرفته است. آنها در جرگه‌هایی عالی تشکیل میشوند که پوشش عالی زمین را فراهم می‌کنند. اگرچه در تابستان در خوابند اما در پاییز برگ‌های جدید میدهند. آنها در جنگل‌ها و در کنار نهرها یافت میشوند، باران شدید را تحمل می‌کنند و برای آب و هوای مرطوب ایده آلند.

گل فن یا پری یا Fan Flower

پری-گل-یا-گل-فن-یا-Fan-Flower-یاسی

نام علمی: Scaevola aemula

این یک تازه وارد است که از استرالیا آمده. آنها از بهار تا پاییز شکوفه میدهند و بدون خستگی گل می‌دهند. آنها پنج گلبرگ را که به شکل بادبزنی پهن شده اند نگه می‌دارند و گاهی اوقات به نام نیمه گل نیز شناخته میشوند. رنگ‌ها شامل آبی، صورتی، بنفش و سفید با مرکز زرد و سفید روشن است. آنها به خشکی مقاوم هستند و هوای شور ساحلی آنها را آزار نمی‌دهد.

گل بابونه یا Feverfew

گل-بابونه-یا-Feverfew-سفید

نام علمی: Tanacetum parthenium

این گل‌ها را گیاهان چند ساله با عمر کوتاه و از انواع گل طبیعی هستند که در تابستان از آن گلهای کوچک و سفید زیادی شکوفا میشود. بسته به تنوع، اشکال شکوفه می‌تواند از شکوفه‌های گل مانند باز تا توپ‌های گرد باشد.آن‌ها چندین هفته دوام می‌آورند و گزینه‌های خوبی برای گل‌های شاخه بریده و گل‌های کامل می‌سازند.

گل کمانچه یا Fiddleneck

گل-کمانچه-یا-Fiddleneck-ارغوانی

نام علمی: Phacelia tanacetifolia

گل کمانچه و از انواع گل طبیعی که گاهی اوقات به عنوان علف هرز عقرب شناخته میشود، بومی‌ جنوب غربی ایالات متحده و شمال غربی مکزیک است و  یکی از بهترین گیاهان برای زنبور عسل است و در باغ‌ها نیز عالی به نظر میرسد. خوشه‌هایی از گل‌های زنگوله‌ای آبی تا اسطوخودوسی با پرچم‌های بلند تولید میکند که ظاهری عالی به آن می‌بخشد. آنها از اواخر بهار تا پنج ماه در شرایط ایده آل شکوفا میشوندو عمر یک ساله داشته مقاومند که نگهداری کمی‌دارد و عمدتاً عاری از بیماری و آفت است.

گل میخک آتشی یا Fire Pink

گل-میخک-آتشی-یا-Fire-Pink-قرمز

نام علمی: Silene virginica

این گیاه از انواع گل طبیعی چند ساله با جلوه زیاد است که دسته‌هایی از گل‌های مایل به قرمز تولید می‌کند که در نوک آن گلبرگ‌های ضخیم بریده شده است. آنها در برابر ساقه‌های سبز و باریک خود مانند آتش در آفتاب می‌درخشند. آنها گل‌های وحشی بوده که در جنگل‌ها یافت میشوند و سرشار از شهد شیرین هستند. گرده افشان اصلی آن‌ها مرغ مگس خوار است و به خورشید کامل تا جزئی نیاز داشته و عمر کوتاهی دارد.

گل فشفشه – گل روسلیا یا Firecracker Bush

گیاه-فشفشه-یا-گل-روسلیا-یا-Firecracker-Bush-قرمز

نام علمی: Bouvardia ternifolia

به راحتی می‌توان فهمید که چرا گیاه فشفشه را گل شیپوری نیز می‌نامند و در زمره انواع گل طبیعی قرار میگیرد. این گیاه بوته‌ای کوچک و راست است که گل‌های قرمز رنگ به صورت خوشه‌ای تولید می‌کند. آن‌ها آنقدر گل میدهند که بوته را برای ماه‌ها پنهان می‌کنند. این گیاه پروانه‌ها، مرغ‌های مگس خوار و دیگر گرده افشآن‌ها را جذب میکند زیرا مملو از شهد غنی هستند. آن‌ها نیاز به خورشید کامل تا جزئی دارند و از اواخر بهار تا پاییز شکوفه می‌دهند.

گل کرساندار یا Firecracker Flower

گیاه-کرساندار-یا-Firecracker-Flower-زرد

نام علمی: Justicia rizzinii

این گیاه به نام فوشیا برزیلی و از انواع گل طبیعی نیز شناخته میشود، درختچه‌ای همیشه سبز بوته‌ای با برگ‌های سبز پررنگ. در میان برگ‌ها خوشه‌هایی از گل‌های دراز لوله ای، قرمز تا زرد خواهید یافت که شبیه به ترقه هستند. آن‌ها نمایشی هستند و باید در جایی قرار بگیرند که بتوان آن‌ها را از نزدیک دید، مانند در ظروف یا درب ورودی‌ها. با توجه به مرغوبیت بالا، نیاز به سایه جزئی و خاک مرطوب دارد.

گل نموفیلا یا Fivespot

بوته-گل-نموفیلا-یا-Fivespot-سفید

نام علمی: Nemophila maculata

این یکی از انواع گل طبیعی و با عمر سالانه کوچک است که گل‌های سفید کاسه‌ای شکل را حمل می‌کند. پنج گلبرگ دارد که هر کدام با یک لکه بنفش مشخص شده اند و نام آن به همین دلیل است. بوته موفیلا یک ساله از اواسط بهار تا اواسط تابستان شکوفا میشود و گرده افشآن‌ها نمی‌توانند در برابر آنها مقاومت کنند. Fivespot در آب و هوای سردتر به راحتی رشد میکند اما نمی‌تواند هوای گرم یا مرطوب را تحمل کند. بوته موفیلا همه کاره برای آویزان کردن سبدها ایده آل است.

گل لادن یا Flame Nasturtium

گل-لادن-یا-Flame-Nasturtium-قرمز

نام علمی: Tropaeolum speciosum

از انواع گل طبیعی دیگر این گل است. جنس Tropaeolum شامل حدود 80 گونه از گیاهان گلدار علفی یکساله و چند ساله است. این رقم بومی‌ کشور شیلی است و یک گیاه علفی و چند ساله مقاوم است. برای رسیدن به نور خورشید از روی گیاهان دیگر یا از میان آنها بالا می‌رود. شکوفه‌هایش مایل به قرمز، قیفی شکل با گلبرگ‌های پنجه‌ای هستند که نمایشی جذاب ایجاد می‌کنند.

گل کالانکوئه کریسمس یا Flaming Katy

گیاه-کالانکوئه-کریسمس-یا-Flaming-Katy-سرخآبی

نام علمی: Kalanchoe blossfeldiana

این ساکولنت بوته‌ای از انواع گل طبیعی و همیشه سبز، خوشه‌های دوست داشتنی از گل‌ها را تولید میکند که بالای برگ‌های ضخیم و براق قرار دارند. برگها پوسته پوسته هستند و در تمام طول سال زیبا به نظر می‌رسند. برگ‌ها فلس‌دار هستند و در تمام طول سال زیبا به نظر می‌رسند. گیاه کالانکوئه معمولا دو بار در سال شکوفه میدهد و گل‌ها تا شش هفته دوام می‌آورند. رنگ‌های آن نیز شامل قرمز، نارنجی، زرد و صورتی است.

فلمینگ کاتی یک گیاه خانگی و از انواع گل طبیعی است که می‌تواند در فضای باز در هنگام محافظت از سرما رشد کند.

گل آنتوریوم یا Anthurium Flower

گل-آنتوریوم-یا-Anthurium-Flower-قرمز

نام علمی: Anthurium andraeanum

آنتوریوم از انواع گل طبیعی و عجیب و غریب همیشه سبز گاهی اوقات گل دم نامیده میشود که می‌تواند در تمام طول سال در شرایط مناسب شکوفه دهد و یک گیاه چهار تا شش گله را در طول سال تولید می‌کند. ابعاد گلها 15 سانت طول دارند که معمولاً به رنگ قرمز، ظاهری مومی‌شکل و دارای دم برگ شکل هستند. به رطوبت بالا، ثابت و خاک‌های غنی مرطوب نیاز دارد.

گل فلانل – حنا یا  Flannel Flower

گل-فلانل-گل-حنا-یا- Flannel-Flower-سفید

نام علمی: Actinotus helianthi

این گیاه از انواع گل طبیعی و بومی‌ بوته زار اطراف سیدنی، استرالیا است. باغبانان شگفت زده میشوند اگر بدانند که این گیاه بخشی از خانواده گل مروارید نیست بلکه گونه‌ای از خانواده Apiaceae است، مانند هویج. درختچه‌ای علفی و پوشیده از کرک‌های ریز و کوتاه است که بافت آن شبیه گلبرگ‌ها است. گلبرگ‌هایی سفید و نازک و بهاره.

گل ابری یا Floss Flower

گل-ابری-یا-Floss-Flower-یاسی-رنگ

نام علمی: Ageratum houstonianum

Ageratum در زبان یونانی به معنای عمر طولانی و یکی دیگر از انواع گل طبیعی است و دلیل آن این است که آنها از اواسط تابستان تا پاییز شکوفه میدهند. این یکی از تنها گیاهان با عمر یکساله است که می‌تواند سایه جزئی را تحمل کند. رنگ‌های Floss Flower عبارتند از آبی، بنفش، صورتی، قرمز، دو رنگ و سفید. گلبرگ‌های این زیبارو برای تخت‌ها، حاشیه‌ها و کاشت انبوه انتخابی مناسسب هستند. رشد آنها آسان است – فقط اجازه ندهید خشک شوند.

برای مشاهده محصولات ما در شبکه اجتماعی pintrest گل هلند را مشاهده کنید

گل توتون یا Tobacco

بوته گل توتون یا Tobacco سفید رنگ

بوته گل توتون یا Tobacco سفید رنگ

نام علمی: Nicotiana alata

این یکی دیگر از انواع گل طبیعی و یکی از گسترده‌ترین گیاهان غیر غذایی تجاری در جهان است. اما به لطف گل‌های ظریف و تنوع رنگ‌ها، یک گیاه گلدار زینتی عالی میسازد. این روش باعث میشود که گل‌ها به شکل ایده آلی رشد کنند و عرض شکوفه‌ها 10 سانت باشد. این گیاه یکی از معطرترین انواع نیکوتیناست، پس حتما آن را در جایی بکارید که بتوانید بوی آن را حس کنید.

دیدگاهی در مورد “111 نوع مختلف گل با نام، عکس و مشخصات کامل

 1. بهمن گفت:

  منتظر گلای دیگه هم هستیم توضیح بدید

 2. نسترین گفت:

  بقیه گلا رو هم توضیح بدید

 3. صادق گفت:

  عالی بود و پر محتوا خسته نباشید

 4. حدیثه گفت:

  گل رز قیمتش چند هر شاخه ش؟؟

  1. nahavis گفت:

   سلام به قسمت گل رز تشریف ببرید ملاحظه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *