دانستی‌ها

علت خوش شانسی تعداد بامبو | فواید سلامتی

گیاه-خوش-شانس-بامبو-سبز-برای-خانه

چرا بامبو خوش شانس است و چه تعداد بامبو نگهداری کنیم؟

اگرچه خرافه به نظر می‌رسد که تعداد بامبو برای کسی که آنها را در خانه نگهداری میکند خوش شانسی می‌آورد، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد خود بامبو در واقع یک گیاه خوش شانس است!

این روزها، هر جا که در اکثر خانه‌ها فضایی به کوچکی یک گلدان کوچک وجود داشته باشد، سه شاخه بامبو زیر پنجره، گوشه اتاق و جاهای دیگر وجود دارد که شامل دفاتر اداری نیز می‌شود.

در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیای شرقی، وجود و تعداد بامبو بسیار مهم است. جشنواره فرهنگی بامبو در چین یکی از آنهاست.

این جشنواره سه روزه بخش‌های مختلفی دارد و یکی از قدیمی‌ترین و مهم ترین گیاهان چین است که در اکثر خانه‌های این کشور دیده میشود.

این جشنواره فرهنگی برای حفاظت و پرورش مناسب آن برگزار میشود. در این جشنواره کشاورزان، مردم عادی و کارشناسان در جلساتی راهکارها و نظرات خود را برای استفاده و نگهداری بهتر از این گیاه ارائه میکنند. سپس در شب، شعر خوانی، سرود، رقص و آواز نیز برگزار میشود.

معمولاً چندین ساقه این گیاه توسط یک روبان قرمز یا طلایی به هم گره می‌خورد که معمولاً نمادی از شانس است. (اگر این گیاه را هدیه گرفتید که روبان قرمز یا طلایی نداشت، میتوانید به راحتی یک روبان درست کنید و خودتان آن را ببندید، اما مراقب باشید که روبان را آنقدر محکم نبندید که به ساقه‌ها آسیب برساند.)

معمولا بامبوهای پیچ خورده گرانتر هستند. آنها به این دلیل اینگونه هستند که آنها در زمان بزرگ شدن اینگونه بزرگ شده اند. برخی از مردم معتقدند که این نوع بامبو به دلیل گران بودن آن نسبت به انواع دیگر خوش شانس تر است.

در صورت تمایل میتوانید با در نظر گرفتن شرایط مناسب و حوصله، ساقه مستقیم گیاه بامبو خود را به یک ساقه پیچ خورده تبدیل کنید.

خود آن گیاهی شگفت انگیز با انرژی‌های مثبت است که از ابزارهای محبوب در فنگ شویی هستند و جالب اینجاست که این گیاهان بیش از هر ابزار فنگ شویی دیگری مورد غفلت و نادیده گرفتن قرار میگیرند.

من خودم شاهد ده‌ها و صدها از این گیاه خوش شانس بوده ام که در تلاش برای زنده ماندن بودند، ظاهر آنها نشان از بی تفاوتی داشت و تنها نشانه بارز شانس آنها موفقیت در “بقا” بود که تعداد بامبو نیز در آن موثر بود.

خوش شانسی تعداد بامبو در خانه و محل کار

خوش شانسی تعداد بامبو در خانه و محل کار

اگرچه مراقبت از این بامبوها ساده است و خود گیاه اصولاً مقاوم و صبور است، اما مانند هر موجود زنده دیگری نیاز به توجه و علاقه دارد. از لمس آن و مراقبت از آن نترسید. با این حال، به دلیل نیروی حیاتی و رشد قدرتمند، Bombo مورد افتخار و لقب فرخنده قرار گرفته است.

واقعاً، چرا این بامبو و تعداد بامبو مهم است و باعث خوش یمنی است؟

خود این گیاه، گیاهی شگفت انگیز با انرژی صلح آمیز است. این گیاه به ما می‌آموزد که چگونه از درون انعطاف پذیر و باز باشیم تا روح ما بتواند آزادانه در درون ما حرکت کند و وجود ما را التیام بخشد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که تعداد بامبویی که در باغ دارید، خود به خود رشد میکنند، میدانید که صدای این گیاهان چقدر میتواند آرامش بخش و تقریباً عالی باشد. این صدا در مورد زنگوله‌های بادی ساخته شده از آن و همچنین کفپوش با این گیاه صادق است.

به طور کلی دلیل اصلی خوش شانسی این گیاه این است که وقتی در شرایط مناسب قرار گیرد، این گیاه میتواند تمام پنج عنصر اصلی فنگ شویی آب، آتش، خاک، چوب و فلز را وارد محیط خود کند. به این صورت که:

 1. چوب: خود گیاه
 2. خاک: زمینی که گیاه از آن رشد میکند
 3. آب: آبی که گیاه با آن رشد میکند.
 4. آتش: روبان قرمزی که به گیاه یا ظرف آن به نشانه آتش بسته میشود.
 5. فلز: اگر ظرفی که این گیاه در آن قرار میگیرد شیشه ای باشد در دسته عنصر فلزی قرار میگیرد. اگر گلدان از چیزی مانند سفال یا سرامیک ساخته شده باشد، معمولاً یک سکه یا تصویر فلزی روی آن است.

تعداد بامبو مناسب

تعداد بامبو نیز بسیار مهم است و هر تعداد ساقه معنای متفاوتی دارد:

 1. به تعداد 3 عدد برای خوشبختی
 2. به تعداد 5 عدد برای سلامتی
 3. به تعداد 9 عدد نیز یک عدد فرخنده محسوب میشود و عددی برای خوشبختی و شانس در همه امور زندگی است.
 4. در تعداد 2 عدد برای عشق و ازدواج
 5. در تعداد 8 عدد برای ثروت و فراوانی

این هدیه طبیعت نیز مانند هر گیاه دیگری میتواند عناصر مورد نیاز خود را از طریق کودهای کامل تامین کند. کودهایی که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف هستند و ماهیانه در آب گلدان آن حل میشود. (قطره‌های بامبو در واقع کودهای شیمیایی کامل هستند و هیچ مارک خاصی را نمیتوان بر دیگری ترجیح داد. (اسیدیته خاک: 6.1 تا PH 6.5)

فواید برگ این گیاه برای سلامتی

انواع و تعداد بامبو خوش شانس برای خرید

انواع و تعداد بامبو خوش شانس برای خرید

از زمان‌های قدیم، قسمت‌های مختلف گیاه بامبو برای درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار میگرفته است. زیرا خواص درمانی متفاوتی دارد. لیست زیر برخی از مزایای سلامتی این گیاه را فهرست میکند:

برای درمان مشکلات معده

گفته میشود که برگ‌های این گیاه به کشش طبیعی ماهیچه‌های معده و پیشرفت و بهبود فعالیت معده کمک میکند. بنابراین، برگ این گیاه برای درمان سوء‌هاضمه و سایر مشکلات گوارشی مفید است.

علاوه بر این، خواص ضد اسپاسم این گیاه میتواند به تسکین اسپاسم و انقباضات روده و معده کمک کند و در نتیجه اسهال را نیز درمان کند.

برای درمان اختلالات قاعدگی

خواص قاعدگی این گیاه میتواند به بهبود و تنظیم چرخه قاعدگی کمک کند. در نتیجه، بامبو و تعداد بامبو ممکن است به درمان پریودهای نامنظم کمک کند.

برای درمان اختلالات ریوی

خواص ضد اسپاسم برگ‌های آن میتواند به درمان اسپاسم دستگاه تنفسی کمک کند. بنابراین این گیاه برای بیماران مبتلا به آسم مفید است. بامبو اسپاسم برونش و تنگی نفس را درمان میکند.

بامبو برای درمان کرم‌های روده

اعتقاد بر این است که خواص میکروب کشی این گیاه به کشتن کرم‌ها و انگل‌های روده کمک میکند. جوشانده برگ بامبو برای از بین بردن انگل‌ها و کرم‌ها مفید است.

برای درمان زخم‌ها

بامبو میتواند با تقویت سیستم گردش خون به تمیز کردن و التیام زخم‌ها کمک کند. بنابراین برای درمان زخم‌ها مفید است.

دیدگاهی در مورد “علت خوش شانسی تعداد بامبو | فواید سلامتی

 1. لاریسا گفت:

  جالب بود نمیدونستم هر تعدادی یه نشانه داره

 2. فتحی گفت:

  یعنی 3 تا بخریم خوشبخت میشیم؟??

  1. nahavis گفت:

   چرا که نه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *