دانستی ها

چرا بامبو خوش شانس است و چه تعداد نگهداری کنیم؟

گیاه-خوش-شانس-بامبو-سبز

اگرچه خرافه به نظر می رسد که بامبو برای کسی که آنها را در خانه نگهداری میکند خوش شانسی می‌آورد، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد خود بامبو در واقع یک گیاه خوش شانس است!

این روزها، هر جا که در اکثر خانه ها فضایی به کوچکی یک گلدان کوچک وجود داشته باشد، سه شاخه بامبو زیر پنجره، گوشه اتاق و جاهای دیگر وجود دارد که شامل دفاتر اداری نیز می شود.

در بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیای شرقی، این گیاه بسیار مهم است. جشنواره فرهنگی بامبو در چین یکی از آنهاست.

این جشنواره سه روزه بخش‌های مختلفی دارد و یکی از قدیمی ترین و مهم ترین گیاهان چین است که در اکثر خانه های این کشور دیده می شود.

این جشنواره فرهنگی برای حفاظت و پرورش مناسب آن برگزار می شود. در این جشنواره کشاورزان، مردم عادی و کارشناسان در جلساتی راهکارها و نظرات خود را برای استفاده و نگهداری بهتر از این گیاه ارائه می کنند. سپس در شب، شعر خوانی، سرود، رقص و آواز نیز برگزار می شود.

معمولاً چندین ساقه این گیاه توسط یک روبان قرمز یا طلایی به هم گره می‌خورد که معمولاً نمادی از شانس است. (اگر این گیاه را هدیه گرفتید که روبان قرمز یا طلایی نداشت، می توانید به راحتی یک روبان درست کنید و خودتان آن را ببندید، اما مراقب باشید که روبان را آنقدر محکم نبندید که به ساقه ها آسیب برساند.)

معمولا بامبوهای پیچ خورده گرانتر هستند. آنها به این دلیل اینگونه هستند که آنها در زمان بزرگ شدن اینگونه بزرگ شده اند. برخی از مردم معتقدند که این نوع بامبو به دلیل گران بودن آن نسبت به انواع دیگر خوش شانس تر است.

در صورت تمایل می توانید با در نظر گرفتن شرایط مناسب و حوصله، ساقه مستقیم گیاه بامبو خود را به یک ساقه پیچ خورده تبدیل کنید.

خود بامبو گیاهی شگفت انگیز با انرژی های مثبت است که از ابزارهای محبوب در فنگ شویی هستند و جالب اینجاست که این گیاهان بیش از هر ابزار فنگ شویی دیگری مورد غفلت و نادیده گرفتن قرار می گیرند.

من خودم شاهد ده ها و صدها از این گیاه خوش شانس بوده ام که در تلاش برای زنده ماندن بودند، ظاهر آنها نشان از بی تفاوتی داشت و تنها نشانه بارز شانس آنها موفقیت در “بقا” بود.

خوش-شانسی-گیاه-بامبو

خوش-شانسی-گیاه-بامبو

اگرچه مراقبت از این بامبوها ساده است و خود گیاه اصولاً مقاوم و صبور است، اما مانند هر موجود زنده دیگری نیاز به توجه و علاقه دارد. از لمس آن و مراقبت از آن نترسید. با این حال، به دلیل نیروی حیاتی و رشد قدرتمند، Bombo مورد افتخار و لقب فرخنده قرار گرفته است.

واقعاً، چرا این بامبو خوش یمن است؟

خود این گیاه، گیاهی شگفت انگیز با انرژی صلح آمیز است. این گیاه به ما می آموزد که چگونه از درون انعطاف پذیر و باز باشیم تا روح ما بتواند آزادانه در درون ما حرکت کند و وجود ما را التیام بخشد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که بامبو در باغ، خود به خود رشد می کند، می دانید که صدای این گیاهان چقدر می تواند آرامش بخش و تقریباً عالی باشد. این صدا در مورد زنگوله های بادی ساخته شده از آن و همچنین کفپوش با این گیاه صادق است.

به طور کلی دلیل اصلی خوش شانسی این گیاه این است که وقتی در شرایط مناسب قرار گیرد، این گیاه می تواند تمام پنج عنصر اصلی فنگ شویی آب، آتش، خاک، چوب و فلز را وارد محیط خود کند. به این صورت که:

  1. چوب: خود گیاه
  2. خاک: زمینی که گیاه از آن رشد می کند
  3. آب: آبی که گیاه با آن رشد می کند.
  4. آتش: روبان قرمزی که به گیاه یا ظرف آن به نشانه آتش بسته می شود.
  5. فلز: اگر ظرفی که این گیاه در آن قرار می گیرد شیشه ای باشد در دسته عنصر فلزی قرار می گیرد. اگر گلدان از چیزی مانند سفال یا سرامیک ساخته شده باشد، معمولاً یک سکه یا تصویر فلزی روی آن است.

تعداد بامبو مناسب

تعداد ساقه های بامبو نیز بسیار مهم است و هر تعداد ساقه معنای متفاوتی دارد:

  1. به تعداد 3 عدد برای خوشبختی
  2. به تعداد 5 عدد برای سلامتی
  3. به تعداد 9 عدد نیز یک عدد فرخنده محسوب می شود و عددی برای خوشبختی و شانس در همه امور زندگی است.
  4. در تعداد 2 عدد برای عشق و ازدواج
  5. در تعداد 8 عدد برای ثروت و فراوانی

بامبو نیز مانند هر گیاه دیگری می تواند عناصر مورد نیاز خود را از طریق کودهای کامل تامین کند. کودهایی که دارای عناصر پرمصرف و کم مصرف هستند و ماهیانه در آب گلدان آن حل می شود. (قطره های بامبو در واقع کودهای شیمیایی کامل هستند و هیچ مارک خاصی را نمی توان بر دیگری ترجیح داد. (اسیدیته خاک: 6.1 تا PH 6.5)

فواید برگ این گیاه برای سلامتی

انواع-گیاه-بامبو-خوش-شانس

انواع-گیاه-بامبو-خوش-شانس

از زمان های قدیم، قسمت های مختلف گیاه بامبو برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است. زیرا خواص درمانی متفاوتی دارد. لیست زیر برخی از مزایای سلامتی این گیاه را فهرست می کند:

برای درمان مشکلات معده

گفته می شود که برگ های بامبو به کشش طبیعی ماهیچه های معده و پیشرفت و بهبود فعالیت معده کمک می کند. بنابراین، برگ این گیاه برای درمان سوء هاضمه و سایر مشکلات گوارشی مفید است.

علاوه بر این، خواص ضد اسپاسم بامبو می تواند به تسکین اسپاسم و انقباضات روده و معده کمک کند و در نتیجه اسهال را نیز درمان کند.

برای درمان اختلالات قاعدگی

خواص قاعدگی این گیاه می تواند به بهبود و تنظیم چرخه قاعدگی کمک کند. در نتیجه، بامبو ممکن است به درمان پریودهای نامنظم کمک کند.

برای درمان اختلالات ریوی

خواص ضد اسپاسم برگ های آن می تواند به درمان اسپاسم دستگاه تنفسی کمک کند. بنابراین این گیاه برای بیماران مبتلا به آسم مفید است. بامبو اسپاسم برونش و تنگی نفس را درمان می کند.

بامبو برای درمان کرم‌های روده

اعتقاد بر این است که خواص میکروب کشی این گیاه به کشتن کرم ها و انگل های روده کمک می کند. جوشانده برگ بامبو برای از بین بردن انگل ها و کرم ها مفید است.

برای درمان زخم ها

بامبو می تواند با تقویت سیستم گردش خون به تمیز کردن و التیام زخم ها کمک کند. بنابراین برای درمان زخم ها مفید است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.