مشاهده همه 9 نتیجه

نگهداری از گیاهان آپارتمانی حس بسیار خوبی به ما خواهد داد و می‌تواند به عنوان یک تجربه فوق‌العاده برای ما در نظر گرفته شود. در صورت وجود آن‌ها در آپارتمان می‌توانیم با نگاه کردن به آن‌ها انرژی بیشتری بگیریم.

گیاهان دارای تنوع زیادی هستند به همین دلیل بسیاری از افراد نام آنها را نمی‌دانند. اگر قصد خرید گیاه آپارتمانی را دارید اما نام آن‌ها را نمی‌دانید به شما پیشنهاد می‌کنیم این دسته بندی را به دقت مشاهده فرمایید.

فواید پرورش گیاهان آپارتمانی

به طور کلی دلایل زیادی برای نگهداری از گل‌ها و گیاهان در آپارتمان وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

گیاهان آپارتماتی

گیاهان آپارتماتی

زیباتر شدن دکوراسیون آپارتمان

شاید مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود تا افراد از گیاهان درون آپارتمان استفاده کنند زیباتر شدن دکوراسیون آپارتمان است. یک گیاه زیبا می‌تواند یک دکوراسیون بی روح را زیبا کند و حال و هوای تازه‌ای به آن ببخشد. وجود رنگ‌های مختلف و به خصوص رنگ سبز می‌تواند روح تازه‌ای به یک خانه ببخشد.

تصفیه هوا

وجود گیاهان زیاد در آپارتمان باعث خواهد شد تا تصفیه هوا به خوبی انجام گیرد. معمولاً در شهرهای پر جمعیت حتی در خانه خود هم از آلودگی‌ها در امان نیستیم به همین دلیل استفاده از گیاهان آپارتمانی می‌تواند مواد سمی را دفع کند و اکسیژن به محیط هدیه نماید.

دوری از استرس های روزانه

تحقیقات زیادی در رابطه با نقش گیاهان در کاهش استرس صورت گرفته است. اگر از آسیب‌های روانی و به خصوص استرس رنج می‌برید به شما پیشنهاد می‌کنیم که چند گلدان را در آپارتمان خود نگهداری کنید. با رسیدگی و پرورش انواع گیاه آپارتمانی می‌توانید خود را از استرس‌های روزانه دور کنید.

سایر فواید …

علاوه بر تمامی این مزیت‌ها می‌توان گفت که شما همواره یک هدیه جذاب در منزل خواهید داشت. به همین دلیل هر زمان که بخواهید می‌توانید یکی از آن‌ها را به عنوان هدیه به دوستان و آشنایان خود هدیه کنید.

مطالعات نشان داده است کودکانی که در طول روز با گل‌ها و گیاهان سروکار داشته‌اند ضریب یادگیری بالاتری داشته‌اند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده‌اند که وجود نباتات در منزل با افزایش تمرکز رابطه مستقیمی دارد.

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا

اسامی گیاهان آپارتمانی

شاید تابه‌حال این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که گیاه آپارتمانی چیست و بر چه اساسی این گیاهان آپارتمانی نام می‌گیرند؟

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که اکثر گیاهان  آپارتمانی به نور زیادی نیاز ندارد به همین دلیل آن‌ها را در آپارتمان نگهداری می‌کنند. البته آن‌ها به نور نیاز دارند اما با کمترین میزان نور می‌توانند در آپارتمان هم رشد خوبی داشته باشند. علاوه بر این دارای مقاومت بالایی هستند و می‌توانند شرایط آپارتمان را به خوبی تحمل کنند. در ادامه شما را با اسامی گیاهان آپارتمانی آشنا می‌کنیم:

گیاه برگ انجیری ابلق

این گیاه به عنوان یکی از معروف‌ترین گیاهان در سال 2020 انتخاب شد. این گیاه که آن را با نام مانسترا هم می‌شناسند دارای برگ‌های بزرگ است که درخشندگی خاصی دارند. بهترین نوع آن باید در برگ‌های خود رگه‌ها و لکه‌های سفید رنگی داشته باشد. به جرئت می‌توان گفت که این گیاه یکی از پر طرف‌دارترین گیاهان در دنیا به شمار می‌رود.

گیاه برگ انجیری ابلیکوآ

این گیاه رشد زیادی ندارد و حداکثر قادر است تا پانزده سانتی متر رشد کند. ابلیکوآ دارای برگ‌های بسیار بزرگی است که به شکل توری هستند. همین عامل باعث شده است تا جز خاص‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار بیاید. این موضوع باعث شده است تا قیمت بسیار زیادی هم داشته باشد. البته این قیمت تنها به دلیل شکل برگ‌های آن است وگرنه مزایای بیشتری ندارد.

گیاه مقاوم اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یکی از انواع گیاه آپارتمانی است که قادر است به خوبی هوای محیط را تصفیه نماید. این محصول در مناطق گرمسیری رشد بهتری خواهد داشت و به نور کم تا متوسطی نیاز خواهد داشت. اسپاتی فیلوم دارای گل‌های سفید زیبا و برگ‌های بسیار زیبایی است.

البته در کنار ویژگی‌هایی که دارد دارای ویژگی‌های منفی هم است. این گیاه برای حیوانات خانگی مضر است و برگ‌های آن نیاز به گردگیری دارند. این گیاه به آب زیادی نیاز نخواهد داشت. در صورتی که از کم آبی رنج ببرد برگ‌های آن رو به پایین خواهند افتاد و به شما نشان می‌دهند که باید آن‌ را آبیاری کنید.

گیاه مقاوم کالاته آ

این گیاه دارای برگ‌هایی سبز با رگه‌ها و خطوط سفید رنگ است که در مناطق گرمسیری رشد بهتری دارد. البته در برخی از موارد دارای خطوط صورتی هستند. بهترین شرایط برای آنها آپارتمان‌های دارای رطوبت با نور غیر مستقیم است. اگر آن‌ها را در هر منطقه‌ای قرار دهید که دارای نور غیر مستقیم باشد و محیطی روشن داشته باشد، می‌تواند به خوبی رشد کند.

به دلیل آن که در مقابل رطوبت هم مقاومت بالایی دارد می‌توانید آن را در سرویس‌های بهداشتی و یا حمام هم نگهداری نمایید. اگرچه این گیاه جز گیاهان گرمسیری به حساب می‌آید اما بهتر است آن را در جای خنک نگهداری کنید تا رشد بهتری داشته باشد.

گیاه سانسوریا

این گیاه دارای برگ‌های بلند و نیزه‌ای شکل است. این برگ‌ها همواره در تمامی فصول سال سبز هستند. این برگ‌ها دارای نقش‌هایی موازی هستند که هرچه گیاه بزرگ‌تر شود ارتفاع آن‌ها هم بیشتر می‌شود. سانسوریا دارای مدل‌های مختلفی است و یکی از بارزترین ویژگی‌های آن این است که در مقابل کم آبی مقاومت بسیار خوبی دارد. اگر می‌خواهید آن را بکارید می‌توانید از طریق برگ آن را به آسانی تکثیر دهید.

نتیجه گیری

ما در این نوشتار به بررسی اسامی گیاهان آپارتمانی پرداخته‌ایم. البته تنها پنج مورد از محبوب‌ترین آن‌ها را بیان کردیم در صورتی که تعداد بسیار زیادی از انواع گیاه آپارتمانی وجود دارند. اگر قصد خرید بهترین گیاهان را دارید می‌توانید به سایت گل هلند مراجعه کنید و خریدهای خود را با بهترین قیمت از این سایت انجام دهید. با خرید گیاه آپارتمانی از گل هلند می‌توانید زیبایی را به منزل خود هدیه دهید.