نمایش دادن همه 4 نتیجه

گیاه آپارتمانی سانسوریا سایز متوسط

۵۵۰,۰۰۰ تومان

سانسوریا ابلق (لب طلایی)

۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

Sansevieria با نام Tongue یا گیاه مار

این نام‌های رایج در واقع به یکی از رایج ترین شکل‌های دیده شده اشاره دارند که دارای برگ‌های بلند و تخت شمشیر مانند است. انواع دیگری نیز وجود دارد؛

گیاه-سانسوریا-بلک-دراگون-پایه-کوتاه

گیاه-سانسوریا-بلک-دراگون-پایه-کوتاه

نکته جالب این است که یک نام رایج برای Sansevieria وجود دارد که شاید تا به حال نشنیده باشید؛ Viper’s یا Ceylon Bowstring Hemp. این نام به دلیل استحکام الیاف گیاهی داده شده است که حدس میزنید به اندازه ای قوی هستند که میتوانند رشته‌های کمان را از آن بسازند. این نام عامیانه بیشتر برای زیلانیکا سانسوریا به کار میرود.

و حالا یک واقعیت جالب دیگر؛ Sansevieria اکنون (۲۰۱۸)به دلیل اکتشافات مولکولی در سرده دراسینا قرار گرفته است. در واقع، (سانسوریا در واقع یکی از خانواده دراسنا است) به قرن نوزدهم بر میگردد. چه کسی میدانست؟! تیم ما به احتمال زیاد مدتی طول خواهد کشید تا این تعدیل اخیر را جذب کند، البته اگر اصلا به آن عادت کنیم.

گیاه-سانسوریا-لوله-ای-ستاره-ای

گیاه-سانسوریا-لوله-ای-ستاره-ای

نورپردازی برای سانسوریا

تمام گیاهان Sansevieria‌ که به آسانی در دسترس هستند تا به عنوان گیاه خانگی یا مناطق گرمسیری در منطقه ما رشد کنند، چند ویژگی کلیدی دارند. سانسوریاها بومی مناطق گرمسیری غرب آفریقا، ماداگاسکار و جنوب آسیا هستند و در مناطق ۱۰ تا ۱۲ زمستان سختی دارند. اگرچه آنها در اینجا در بیشتر مناطق ایران زمستان سختی را پیش رو ندارند، اما گیاهان خانگی فوق العاده ای میسازند که میتوانند انواع شرایط نوری را تحمل کنند.

اگر در اینترنت جستجو کنید، میتوانید انواع توصیه‌های نورپردازی، از نور کم تا روشن را پیدا کنید.

گیاه-Zeylanica-sansevieria-یا-کنف-کمانی

گیاه-Zeylanica-sansevieria-یا-کنف-کمانی

دلیلش چیست؟

آنها میتوانند تقریبا هر سطح نوری از جمله نور مصنوعی را تحمل کنند، اگرچه نور مستقیم بیش از حد خورشید میتواند باعث سوختن شاخ و برگها شود. به همین دلیل، از قرار دادن آنها در آفتاب مستقیم بعد از ظهر در فضای باز یا رو به جنوب یا غرب خودداری کنید. نور بسیار کم میتواند شادابی رنگهای جالب برگ را کاهش دهد.

مشکل دارید که بفهمید چقدر نور دارید؟ بگذارید نور وجود داشته باشد.

آبیاری سانسوریا

از شاخ و برگها سخن به میان می‌آید. ساقه نازک، برگهای ذخیره کننده آب، از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است و ممکن است بلند و شمشیر مانند، باریک و صاف یا حتی گرد باشد.

همه آنها یک ویژگی کلیدی دیگر را فراهم میکنند؛ تحمل به خشکی.

سانسوریاها برای رشد موفقیت آمیز به آب زیادی نیاز ندارند. آب وقتی که خاک خشک شده باشد و برگها اگر خیلی تشنه باشند کمی پژمرده میشوند.

برعکس، آبیاری بیش از حد میتواند باعث پوسیدگی ریشه شود. گیاه را در گلدانی با زه کشی خوب بکارید یا در صورت استفاده از گلدان آبکش، گیاه را به آب تبدیل کنید و پس از اینکه آب اضافی کاملا تخلیه شد، آن را در گلدان آبکش جایگزین کنید.

سانسورویا-انگشتان-اژدها-یا-گیاه-نیزه

سانسورویا-انگشتان-اژدها-یا-گیاه-نیزه

نکات رشد بیشتر برای Sansevieria

علاوه بر شهرت این گیاه خانگی به عنوان یک گیاه آسان، نیاز به تغذیه کم است. Sansevieria را هر ماه در طول فصل رشد، از بهار تا پاییز پرورش دهید.

از نصف میزان توصیه شده یک کود گیاهی خانگی متعادل مانند غذای گیاهی مایع Bonide یا کودهای مایع 10-10-10 استفاده کنید. مانند تمام کوددهی‌ها، زمانی که گیاه به اندازه کافی هیدراته است و تنش آبی ندارد، استفاده کنید.

Sansevieria در خاکی کاشته میشوند که وقتی آن‌ها را به دست می‌آورید به خوبی زه کشی میشوند و وقتی دوباره داخل گلدان میشود، از همان نوع استفاده کنید.

ما پیشنهاد میکنیم که از خاک مخصص کاکتوس استفاده کنید. استفاده از خاک گلدانی سنگین میتواند به راحتی منجر به پوسیدگی ریشه شود.

تکثیر سانسوریا را میتوان با بذر انجام داد؛ بله، آن‌ها گل میدهند و بذر میگذارند!

اما از آنجا که آن‌ها به ندرت این کار را در داخل خانه انجام میدهند و خود گیاهان بسیار کند رشد میکنند، این معمولا یک روش تکثیر مناسب نیست.

روش‌های معمول تکثیر شامل تقسیم ریزوم‌ها (در گیاه‌شناسی، به ساقه‌های زیر زمینی در برخی از گیاهان گفته می‌شود. این ساقه‌های زیرزمینی دارای رشد افقی هستند و به‌عنوان اندام تکثیرِ رویشی عمل می‌کنند. در بسیاری از گیاهان اگر قطعه‌ای از زمین‌ساقه را جدا کنیم و بکاریم قابلیت رشد و ریشه زدن خواهد داشت. مانند سیب زمینی و زنبق و …)یا بریدن برگ است.

انواع Sansevieria :

به نظر میرسد که در گذشته تنها دو یا سه نوع موجود بود، سبز شمشیر مانند و نقره ای بلند و شمشیر مانند و سبز و نقره ای با لبه زرد.
حالا میتوانید انواع Sansevieria را پیدا کنید؛ ما در این مقاله چند تصویر از انواع آنها را در اختیار شما قرار داده ایم. تفاوتها کاملا واضح هستند اما همانطور که میبینید، همه آنها برگهای ضخیمی دارند. همه چیز بی ریشه است. تفاوت اصلی شکل برگ، رنگ برگ و عادت رشد است.
برای مشاهده مقاله کاملتر به انواع سانسوریا مراجعه کنید