دانستی‌ها

معرفی 23 گل صورتی طبیعی

گلهای طبیعی صورتی رنگ زیبا

گل‌های صورتی یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین گروه از گل‌ها هستند که در زمینه گل کاری و دکوراسیون داخلی به کار ‌می‌روند. این گل‌ها به دلیل رنگ زیبا و جذاب صورتی، معمولاً به عنوان نماد عشق، زیبایی و محبت استفاده می‌شوند. در اینجا به معرفی برخی از پرطرفدارترین انواع گل صورتی می‌پردازیم:

انواع گل صورتی طبیعی

گل صورتی زاج وحشی یا Alumroot

شاخه گل‌های صورتی Alumroot

شاخه گل‌های صورتی Alumroot

که با نام Heuchera نیز شناخته می‌شود، گیاهی چند ساله است که در مناطق کمی سرد تا گرم می‌روید. این شکوفه‌های ترکیبی از اواخر بهار تا اوایل تابستان در دسته‌های گل‌های کوچک صورتی قرار می‌گیرند. اگرچه جذاب هستند، اما گل‌های Alumroot معنی خاصی ندارند. آن‌ها یک تبریک یا هدیه خوش آمدگویی دوست داشتنی هستند.

گل مینا یا Aster

شاخه گل‌های صورتی مینا طبیعی

شاخه گل‌های صورتی مینا طبیعی

آستر‌ها – نام علمی Asteraceae – به دلیل گلبرگ‌های نازک و برچه‌های ضخیم و بیرون‌زده شبیه به بابونه است. آن‌ها به آفتاب کامل یا جزئی در مناطق کمی سرد تا معتدل نیاز دارند. آستر‌ها گل تولد ماه سپتامبر هستند.

گل صورتی آزالیا یا Azalea

شاخه گل‌های صورتی آزالیا یا Azalea

شاخه گل‌های صورتی آزالیا یا Azalea

آزالیا با نام علمی Rhododendron، یک گل صورتی پر جنب و جوش است که نشان دهنده زنانگی است. بسیاری از مردم آزالیا را به دلیل گرایش‌های درختچه مانند خود برای سدی بعنوان حریم خصوصی می‌کارند. این گل‌ها در اواخر بهار و تابستان شکوفه می‌دهند، اگرچه برخی از واریانتها می‌توانند در حدود ماه فوریه شروع به شکوفه دادن کنند. این گیاهان به خاک نیمه آفتاب گیر نیاز دارند و در مناطق سرد تا گرم رشد می‌کنند.

گل پنستمن یا Beardtongues

شاخه گل‌های پنستمن یا Beardtongues

شاخه گل‌های پنستمن یا Beardtongues

گل پنستمن (Beardtongues) گیاهی با گل‌های بلند و براق است که در رنگ‌های مختلفی از قرمز، صورتی، بنفش، آبی و سفید می‌باشد. گل‌های این گیاه دارای شکل لیمویی هستند و دو لبه‌ی بالا و پایینی دارند که لب بالایی به شکل پنجه و لب پایینی به شکل زبان با ارزش است. این گیاه به عنوان یک گل محبوب در باغچه‌ها و فضای سبز شهری استفاده می‌شود.

گل صورتی بگونیا یا Begonia

گل‌های بگونیا یا Begonia در گلدان

گل‌های بگونیا یا Begonia در گلدان

گل بگونیا (Begonia) گیاهی با گل‌های زیبا و گوشتی است که متعلق به خانواده گیاهان برگ‌ریزی (Begoniaceae) است. گل‌های بگونیا در اندازه‌های مختلف و در رنگ‌های متنوعی مانند سفید، صورتی، قرمز، نارنجی و بنفش پیدا می‌شوند. شکل گل بگونیا شامل چهار بخش اصلی است که شامل دو عنصر بالایی به شکل دایره‌ای یا بیضی و دو عنصر پایینی به شکل برگ می‌باشد.

در مجموع، شکل گل بگونیا به شکل یک قلب زیبا و منحصر به فرد است. این گیاه یکی از محبوب‌ترین گل‌های داخلی و باغچه‌ای است که به دلیل زیبایی و رنگارنگی گل‌هایش، جذابیت ویژه‌ای دارد.

گل رعنا یا Blanket flower

شاخه گل‌های گل رعنا یا Blanket flower

شاخه گل‌های گل رعنا یا Blanket flower

گل رعنا یا Blanket flower به رنگ‌های مختلفی مانند قرمز، زرد، نارنجی، سفید و صورتی یافت می‌شود. در صورتی که قصد مشاهده‌ی شکل گل رعنا به رنگ صورتی را دارید، باید بگویم که گیاه رعنا به رنگ صورتی نیز یافت می‌شود. شکل گل رعنا به رنگ صورتی نیز مانند دیگر رنگ‌ها، شامل دو بخش اصلی است که یکی از آن‌ها مرکزی و دیگری پوششی می‌باشد.

بخش مرکزی شامل یک گلوله‌ی کوچک با رنگی تیره‌تر و بخش پوششی با پتال‌های گسترده‌ی باریک با رنگ‌های صورتی احاطه شده است. در کل، شکل گل رعنا به رنگ صورتی نیز به شکل دوگانه‌ی زیبا و جذابی با ترکیبی از رنگ‌های زنده و زیباست.

گل سوسن بلبلی یا Bulbil Bugle-lily

گل سوسن بلبلی یا Bulbil Bugle-lily

گل سوسن بلبلی یا Bulbil Bugle-lily

نوعی گیاه زینتی متعلق به خانواده گل سانان (Asphodelaceae) است. این گیاه با یک ساقه بلند و مجتمع به همراه گل‌های بلند و ظریف، زیبایی خاصی دارد. شکل گل بولبیل بوگل لیلی شامل یک ساقه بلند با چند شاخه که بر روی هر شاخه چند گل قرار گرفته است. گل‌های بولبیل بوگل لیلی شامل ۶ گلبرگ در حالت ستاره‌ای بوده و در مرکز آن‌ها یک لوله‌ی دارای ۶ دندانه و ۶ طبقه شکل گل قرار دارد.

گل‌های بولبیل بوگل لیلی در رنگ‌های مختلفی از جمله صورتی، قرمز، زرد و سفید یافت می‌شوند و با طرح‌های متفاوتی نیز تزئین شده‌اند. در کل، شکل گل بولبیل بوگل لیلی بسیار زیبا و جذاب بوده و به عنوان یک گل زینتی در بسیاری از باغ‌ها و فضای‌های سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گل دم موشی یا Butterfly Bush

گل دم موشی یا Butterfly Bush

گل دم موشی یا Butterfly Bush

گل Butterfly Bush یا گل بوته پروانه یاا دم موشی یک گیاه زینتی متعلق به خانواده گل سرخی (Scrophulariaceae) است. شکل گل بوته پروانه شامل یک شاخه بلند با گل‌های قابل توجه است که به رنگ‌های عنابی، بنفش، صورتی، سفید، زرد و نارنجی دیده می‌شوند. این گل‌ها را در خاک خوش آب و هوا با نور کامل خورشید در مناطق معتدل بکارید تا از منظره پروانه‌هایی که از اواسط تابستان تا پاییز وارد باغ شما می‌شوند، لذت ببرید.

گل نیلوفر شیپوری یا Calla Lily

گل نیلوفر شیپوری یا Calla Lily

گل نیلوفر شیپوری یا Calla Lily

گل‌های شیپوری، که از نظر علمی Zantedeschia aethiopica خوانده می‌شوند، گل‌های دائمی هستند که با وجود این نام، از نظر فنی عضوی از خانواده لیلی نیستند. نیلوفر‌های کوهی بین یک تا سه متر قد دارند و دارای شاخ و برگ و شکوفه خاصی هستند که آن‌ها را به راحتی از روی چشم شناسایی می‌کند.

این گل‌ها در آفتاب کامل و خاک سست و خوش آب و هوا در مناطق گرم تا گرم و خشک بهترین عملکرد را دارند. این گل برای نماد زیبایی و معصومیت عالی است.

گل صورتی میخک یا Carnation

گل صورتی میخک یا Carnation

گل صورتی میخک یا Carnation

میخک‌ها یا Dianthus caryophyllus به طور طبیعی صورتی یا بنفش هستند. آن‌ها خوراکی هستند و معمولاً برای تزیین ظروف استفاده می‌شوند. آن‌ها از اواخر بهار تا پایان تابستان در مناطقی در آفتاب نسبی و خاک حاصلخیز و خوش آب و هوا دارند، عملکرد بهتری دارند. شما می‌توانید به نشانه فراموشی و سپاسگزاری میخک بدهید.

گل گیلاس (درخت ساکورا ژاپنی) یا Cherry Blossom

گل گیلاس ژاپنی یا Cherry Blossom

گل گیلاس ژاپنی یا Cherry Blossom

گل گیلاس، بومی ژاپن است و در سال ۱۹۱۲ برای امضای روابط خوب با کشور‌های خارجی به آمریکا آورده شد. امروزه ما از شکوفه‌های گیلاس برای نماد زیبایی بهار و زندگی استفاده می‌کنیم. در طول فصل شکوفه دهی، که از حدود بهار آغاز می‌شود، شاخه‌های درختان گیلاس با گل صورتی خوشبو سنگین می‌شوند. این درختان در سایه یا آفتاب کامل و خاک ماسه‌ای و خوش آب و هوا به وفور رشد می‌کنند.

گل داوودی یا Chrysanthemum

شاخه گل‌های داوودی یا Chrysanthemum

شاخه گل‌های داوودی یا Chrysanthemum

به دلیل قابلیت رشد در دمای سرد برای تزیین پاییز تا زمستان استفاده می‌شود. این گیاهان در آفتاب کامل یا جزئی در خاک ماسه‌ای و خوش آب و هوا رشد می‌کنند. می‌توانید گل‌های داوودی صورتی را به عنوان نماد عشق یا شادی بفرستید.
بیش از ۴۰ گونه اصلی وجود دارد که بومی چین هستند. برخی از فرهنگ‌ها معتقدند که این گل‌ها دارای خواص دارویی هستند که سوهاضمه، گلودرد و درد را تسکین می‌دهند.

گل صورتی صدتومانی یا Peony

گل صورتی صدتومانی یا Peony

گل صورتی صدتومانی یا Peony

صدتومانی‌‌ها، معروف به پایونیا، بومی آسیا، اروپای جنوبی و آمریکای شمالی هستند. با مراقبت‌های مناسب، صدتومانی‌‌ها می‌توانند بیش از صد سال عمر کنند و به طور مداوم شکوفه‌های معطر بزرگی تولید کنند که معمولا برای مراسم عروسی و دسته گل دکور استفاده میشوند. این گل نماد شرف و سعادت است و از اواخر بهار تا اوایل تابستان شکوفه میدهد.

گل صورتی سرخارگل یا Coneflower

گل صورتی سرخارگل یا Coneflower

گل صورتی سرخارگل یا Coneflower

گل‌های مخروطی “Echinacea” گونه‌ای مقاوم به خشکی هستند که در مناطق مرطوب به خوبی رشد می‌کنند و در طول تابستان و پاییز شکوفه می‌دهند. پروانه‌ها به شدت جذب استوانه‌های مخروطی شکل آن می‌شوند که به دلیل گلبرگ‌های آویزان به راحتی قابل دسترسی هستند.

گل صورتی شاه اشرفی یا Cosmos

شاخه گل صورتی شاه اشرفی یا Cosmos

شاخه گل صورتی شاه اشرفی یا Cosmos

گل صورتی شاه اشرفی “Cosmos bipinnatus” نماد زیبایی و جوانی است. این گل‌ها در مناطقی با آفتاب کامل رشد می‌کنند و نیاز‌های آبی بالایی دارند.

گل صورتی کوکب یا Dahlia

شاخه گل صورتی کوکب یا Dahlia

شاخه گل صورتی کوکب یا Dahlia

گل‌های کوکب بومی مکزیک هستند و در ۴۲ گونه مختلف رشد می‌کنند. این گونه گل متعلق به خانواده Asteraceae و از خویشاوندان داوودی است. گل کوکب برخی از استادانه‌ترین و جذاب‌ترین گلبرگ‌ها را دارد و برخی از انواع آن منحنی‌های منحصر به فردی دارند. شما می‌توانید از اواخر بهار تا اوایل پاییز از زیبایی آن‌ها لذت ببرید. این گل‌ها می‌توانند در بیشتر مناطق با آفتاب کامل و خاک غنی و غنی رشد کنند.

گل کاتلیا صورتی یا Pink Cattleya Orchid

گل Pink Cattleya Orchid یکی از زیباترین گل‌های گلخانه‌ای است که در بسیاری از کشورها بسیار محبوب است. این گل از خانواده گل های مرکباتی (Orchidaceae) بوده و از مناطق گرمسیری جهان، به خصوص آمریکای جنوبی، بومی است.

گل Pink Cattleya Orchid با گل‌های بزرگ، طراحی شگفت‌انگیز، و بوی دلنشین خود، برای محبوبیت فراوانی در دنیای گل‌ها شناخته شده است. این گل از انواع مختلفی به رنگ‌های مختلف و طرح‌های متفاوت یافت می‌شود. برخی از نمونه‌های گل Pink Cattleya Orchid حتی دارای پتال‌های شفاف و شیشه‌ای هستند که باعث زیبایی بیشتر این گل می‌شوند.

گل Pink Cattleya Orchid اغلب برای تزئین اتاق‌ها و خانه‌ها، و همچنین برای هدیه دادن در مناسبت‌های خاص مانند تولد، عروسی و تحویل سال استفاده می‌شود. به علاوه، این گل به عنوان یکی از محبوب‌ترین گل‌های خزانه از لحاظ ارزش زیبایی و دوام، در جواهرات و تزئینات نیز کاربرد دارد.

گل ختمی چینی یا Hibiscus

شاخه گل ختمی چینی یا Hibiscus

شاخه گل ختمی چینی یا Hibiscus

گل ختمی چینی که در جامعه علمی با نام Hibiscus rosa-Sinensis شناخته می‌شود. این گیاه که به زیبایی و عطر معروف است، معمولاً برای طعم دادن به نوشیدنی‌ها و غذا‌ها استفاده می‌شود. این بومیان حاشیه اقیانوس آرام نماد زنانگی و زیبایی هستند. آن‌ها در مناطق مرطوب و در شرایط مناسب آفتاب کامل و خاک مرطوب رشد می‌کنند. تا می‌توانید از این شکوفه‌ها لذت ببرید چون فقط در طول تابستان دوام می‌آورند.

گل صورتی ژربرا یا Gerbera

گل Pink Gerbera Daisy یک گل بسیار زیبا و پرطرفدار است که در انواع مختلف رنگی مانند صورتی، سفید، قرمز، زرد و… یافت میشود. این گل از خانواده گل های کاسنی (Asteraceae) بوده و در بسیاری از نقاط جهان، به خصوص در مناطق گرم و مرطوب، کشت میشود.

گل Pink Gerbera Daisy دارای گل های بزرگ، گرد و شکل یافته است که به دلیل طراحی زیبا و جذابش، مورد علاقه بسیاری از علاقه‌مندان به گلدان ها و باغچه هاست. این گل در فصل بهار و تابستان می‌تواند به خوبی رشد کند و با مراقبت مناسب، طول عمر طولانی داشته باشد. گل Pink Gerbera Daisy به عنوان یک هدیه زیبا و جذاب در مناسبت‌های مختلف مانند عروسی، تولد و ولنتاین بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گل صورتی سنبل یا Hyacinth

شاخه گل سنبل صورتی با گلهای ریز

شاخه گل سنبل صورتی با گلهای ریز

سنبل‌ها که از نظر علمی Hyacinth نامیده می‌شوند، گل‌های زیبای مدیترانه‌ای هستند که سَمبل بازیگوشی هستند. در دوران ویکتوریا، سنبل‌ها به طور قابل توجهی محبوب‌تر از امروز بودند. این گل‌ها در مناطقی به آفتاب نسبی و خاک خوب آبیاری شده نیاز دارند. شما باید پیاز‌ها را در پاییز بکارید تا در اوایل تا اواسط بهار گل دهند. اما همیشه هنگام کاشت دستکش بپوشید چون پیاز‌ها سمی هستند.

گل ادریسی (هورتانسیا) یا Hydrangea

گل ادریسی (هورتانسیا) یا Hydrangea

گل ادریسی (هورتانسیا) یا Hydrangea

هورتانسیا‌ها، معروف به hydrangea macrophylla، بیش از هفتاد نوع دارند. هر گونه خوشه‌هایی از گل‌ها (دسته‌های کوچک) در مقابل پس زمینه‌های بوته‌های برگ سبز روشن تولید می‌کند. ظاهر شادابشان آن‌ها را به یک انتخاب معمول برای دسته گل‌های عروسی تبدیل می‌کند.

این گیاهان نیاز به یک تن آب دارند، از این رو نام “hydra” و نشان دهنده احساسات واقعی است. شما می‌توانید این بوته‌ها را در مناطقی در سایه نسبی تا آفتاب کامل با استفاده از پیت ماس و خاک شنی پرورش دهید.
گل ادریسی‌ها از اواسط بهار در طول تابستان شکوفه می‌دهند.

گل صورتی ارکیده یا Orchid

شاخه گل‌های صورتی ارکیده یا Orchid

شاخه گل‌های صورتی ارکیده یا Orchid

برای ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ گونه مختلف دارد و آن را در میان گیاهان گلدار محبوب قرار می‌دهد. ارکیده‌ها ظاهر منحصر به فرد و عجیبی دارند که نشان دهنده زیبایی و لوکس بودن هستند. آن‌ها در بهار و پاییز گل‌های زیبایی تولید می‌کنند. ارکیده‌ها به آفتاب کامل و خاک خوب آبیاری شده نیاز دارند و در مناطقی رشد می‌کنند. با این حال، این نوع گل به سختی رشد می‌کند. شما باید کمی تحقیق کنید تا مراقبت مناسب برای رشد ارکیده را فراهم کنید.

گل کالانکوئه یا Kalanchoe

گل Pink Kalanchoe یکی از گیاهان زینتی بسیار زیبا و پرطرفدار است که در انواع مختلف رنگی مانند صورتی، قرمز، زرد و سفید یافت می‌شود. این گل از خانواده گیاهان پوسته‌ای (Crassulaceae) بوده و در مناطق گرم و خشکی همچون آفریقای جنوبی، مدیترانه و آمریکای مرکزی و جنوبی کشت می‌شود.

گل Pink Kalanchoe دارای شاخه‌های ضخیم و کوتاه است که بر روی آن‌ها گل‌های کوچک و گلبرگ‌های چند لایه با رنگ‌های زیبا و جذاب رشد می‌کند. این گل با شرایط نور مناسب، می‌تواند به خوبی رشد کند و در بستر خاک خشک و باز هوا رویش پیدا کند.

گل Pink Kalanchoe به عنوان یک هدیه زیبا و جذاب در مناسبت‌های مختلف مانند تولد، عروسی و روز ولنتاین بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در داخل منازل و محیط کار به عنوان یک گل زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان خلاصه، گل‌های صورتی یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین گروه از گل‌ها در دنیای گل کاری و دکوراسیون داخلی هستند.

این گل‌ها به دلیل رنگ صورتی جذاب و زیبا، اغلب برای دکوراسیون منازل، رستوران‌ها، هتل‌ها، مغازه‌ها، باغچه‌ها و مراسم‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، گل‌های صورتی به دلیل معانی و نماد‌هایی که در خود دارند، برای برخی از مناسبت‌ها نیز مناسب هستند.

به عنوان مثال، رنگ صورتی به عنوان نماد عشق، محبت، ظرأفت و زیبایی شناخته می‌شود. در نتیجه، برای مناسبت‌هایی مانند عروسی، نامزدی، ولنتاین، روز مادر و غیره، گل‌های صورتی به عنوان یک هدیه زیبا و معنوی مناسب هستند.

بنابراین، اگر به دنبال یک گل زیبا و مناسب برای دکوراسیون منزل، باغچه یا هر مناسبت خاصی هستید، گل‌های صورتی را در نظر بگیرید. با توجه به انواع مختلف گل‌های صورتی که در بالا معرفی شد، شما می‌توانید گلی که بهترین تطابق را با سلیقه و نیاز‌های خود دارد را انتخاب کنید.

با استفاده از انواعی از گل صورتی، می‌توانید به محیط اطراف خود زیبایی و ظرأفت ببخشید و با ارسال آن به عنوان یک هدیه، عشق و محبت خود را به دوستان و خانواده خود نشان دهید.

علاوه بر معرفی انواع مختلف گل صورتی، در ادامه به برخی از کاربرد‌های مختلف این گل‌های زیبا در دکوراسیون، روانشناسی رنگ صورتی و همچنین راهنمایی در خرید گل صورتی پرداخته خواهیم شد.

نام علمی: Rosa ‘A Shropshire Lad’ نوع گیاه: گیاه دائمی محدوده ی گسترش: مناطق 5 تا 11 نیاز به آبیاری: متوسط نیاز به نور خورشید: نیمه تابشی تا تابش کامل نیاز به خاک: تمام انواع خاک، هر pH خاک، مرطوب اما زهکشی خوب دارد زیبایی رز انگلیسی “A Shropshire Lad” در سال 2012 جایزه ی Garden Merit از جانب جامعه ی باغبانی سلطنتی بدست آورد.

یکبار که گل های رز با جامه ای سرخ، روشن و بزرگ را میبینید، خواهید فهمید که چرا! بالشتک های هلویی رنگ پوست گل ظاهری حساس دارند، اما طبیعتی محکم و قوی دارند و هر ساله به ظرفیت کامل خودشان باز میگردند.

این گیاه را در پاییز کاشته و در ماه ژوئن میتوانید بالشتک های بزرگی را ببینید. شما میتوانید از اواخر بهار تا اولین یخبندان به گل های آن انتظار داشته باشید.

کاربرد‌های گل صورتی در دکوراسیون

به دلیل زیبایی و جذابیت رنگ صورتی، گل‌های صورتی به عنوان یکی از گل‌های محبوب در دکوراسیون منازل، دفاتر کار و سایر محیط‌های زندگی استفاده می‌شوند. در زیر به برخی کاربرد‌های مختلف این گل‌ها در دکوراسیون اشاره می‌شود:

 • استفاده از گل‌های صورتی به عنوان دکوراسیون در مراسم‌های خاص مانند عروسی، نامزدی، تولد و…
 • استفاده از گل‌های صورتی به عنوان هدیه در روز ولنتاین، روز مادر و سایر مناسبت‌های مشابه.
 • استفاده از گل‌های صورتی به عنوان دکوراسیون دفاتر کار و دفاتر خانگی.
 • استفاده از گل‌های صورتی به عنوان دکوراسیون باغچه‌ها و فضا‌های باز.

رنگ صورتی و روانشناسی

رنگ صورتی رنگی است که به عنوان نماد عشق، محبت، زیبایی و ظرأفت شناخته می‌شود. این رنگ به دلیل داشتن طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مختلف، می‌تواند به عنوان یکی از رنگ‌های پرکاربرد در دکوراسیون و طراحی داخلی به کار گرفته شود. همچنین، به دلیل معنای عاطفی خود، رنگ صورتی می‌تواند به عنوان یک رنگ بسیار مؤثر در محیط‌های روانی مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله کاربرد‌های رنگ صورتی در روانشناسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق کودکان، به دلیل تأثیر مثبت آن بر روی احساسات و حالت روحی کودکان.
 • استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق‌های خواب، به دلیل تأثیر آرامش‌بخش و مهربانی این رنگ بر روی افراد.
 • استفاده از رنگ صورتی در فضا‌هایی که به عنوان محیطی درمانی برای بیماران استفاده می‌شود، به دلیل تأثیر آرامش‌بخش و تسکین دهنده‌ای که دارد.
 • استفاده از رنگ صورتی در کسب و کار‌هایی که به عنوان محل کار افراد به کار ‌می‌روند، به دلیل تأثیر مثبت این رنگ بر روی روحیه و انگیزه کارکنان.

راهنمایی در خرید گل صورتی

در زیر به برخی از نکاتی که در خرید گل صورتی باید مد نظر قرار دهید، اشاره می‌کنیم:

 1. مطمئن شوید که گلی که قرار است خریداری کنید، از گلخانه‌های معتبر و با کیفیت تهیه شده است.
 2. به دقت و با دانش کافی از نوع گیاهی که می‌خواهید بخرید، آگاهی پیدا کنید. به عنوان مثال، برخی از انواع گل صورتی ممکن است در برابر نور خورشید حساسیت داشته باشند و در محیط‌های خنک و نیمه سایه بهتر رشد کنند.
 3. قبل از خرید گلی، مطمئن شوید که شرایط محیطی شما برای رشد آن گیاه مناسب است و می‌توانید به درستی برای آن مراقبت کنید. در صورتی که به دنبال خرید گل صورتی برای هدیه دادن هستید، بهتر است قبل از خرید مطمئن شوید که گلی که انتخاب می‌کنید، با سلیقه و سلیقه‌ی گیرنده هدیه شما همخوانی دارد.
 4. در هنگام خرید گل‌های صورتی، به کیفیت گل‌هایی که قرار است خریداری کنید، دقت کنید. گل‌هایی که دارای برگ‌های بیشتر و ساقه‌های قوی‌تر هستند، نشانگر کیفیت بالایی هستند و بیشترین مدت زمان برای ایجاد زیبایی و شکوفایی خواهند داشت.
 5. در صورتی که می‌خواهید گل صورتی رنگ را در داخل منزل یا محیط کار قرار دهید، بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که بوی خنک و طبیعی دارند و به محیط شما احساس آرامش بخش می‌دهند. همچنین، در صورتی که به دنبال خرید گل‌های صورتی هستید که از طریق رنگ و شکل و طرحشان می‌توانند تزئینی باشند، مطمئن شوید که با دکوراسیون محیط شما هماهنگ هستند.
 6. در نهایت، پس از خرید گل‌های صورتی، باید به درستی مراقبت کنید تا مدت طولانی‌تری بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال، باید مطمئن شوید که به موقع آبیاری می‌کنید و در صورتی که گیاهتان به مشکل برخورد، در کمترین زمان ممکن به درستی رسیدگی کنید.

نتیجه‌گیری

انواع گل صورتی با زیبایی، شکوفایی و بوی خوش، همواره مورد علاقه بسیاری از افراد بوده‌اند. همچنین، به دلیل تأثیر مثبت رنگ صورتی بر روی روح و روان انسان، این گل‌ها می‌توانند به عنوان یک هدیه شگفت‌انگیز و پرمعنایی در تمامی مواقع مختلف، از جمله روز ولنتاین، روز مادر، روز پدر، روز تولد، عروسی و… استفاده شوند.

با توجه به این که هر گل دارای معانی و نوع خاصی است، پیش از خرید گل‌های صورتی، بهتر است با تحقیق درباره نوع و معنی هر گل، گلی را انتخاب کنید که با سلیقه و مورد علاقه گیرنده هدیه‌ی شما هماهنگ است.

گل‌های صورتی به عنوان یک نماد عشق، صمیمیت و دوستی، برای افرادی که دوستشان دارید، یا حتی خودتان، هدیه‌ای متفاوت، زیبا و خاص به حساب می‌آیند. ‌امیدواریم با این معرفی مختصر از گل‌های صورتی، بتوانید در انتخاب هدیه مناسب خود، بهتر و مطمئن‌تر عمل کنید و از همه مهم‌تر، از زیبایی و خاصیت‌های این گل‌های خاص، لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *