دانستی‌ها

همه چیز درباره گل رز صورتی

یک شاخه گل رز هلندی زیبا به رنگ صورتی

رز صورتی یکی از محبوب‌ترین و در دسترس‌ترین رنگ‌های رز در جهان است. یکی از دلایل محبوبیت این گل مطمئنا معانی، نمادها و تداعی‌هایی است که ما انسان‌ها به این گل زیبا پیوند زده‌ایم. هدیه دادن این گل به عنوان هدیه امروزه برای ما یک هنجار بسیار رایج است. این گل به کسی پیشنهاد میشود که ظرافت، زیبایی یا زنانگی او را تحسین میکنید. با این حال، برای معنی دارتر و تاثیرگذارتر کردن هدیه، دانستن معنای آن ضروری است.

رزهای صورتی معانی مختلفی دارند و مهم است که بدانیم معنی آنها چیست. به عنوان مثال، این گل نماد عشق و قدردانی است. بنابراین، اگر می‌خواهید به همسرتان نشان دهید که چقدر به او اهمیت می‌دهید، باید یک رز صورتی برای او هدیه بگیرید.

رز صورتی به چه معناست؟

در این مقاله، معانی، نمادگرایی و تاریخ را به طور مفصل پوشش داده‌‎ایم. به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید.

باکس-گل-چوبی-با-گل-رز-صورتی

چه برای یک موقعیت خاص باشد و چه فقط به این دلیل که تحویل گل رز همیشه یک ژست کلاسیک است. امروز با اسنپ باکس میتوانید گل رز را به صورت آنلاین ارسال کنید.

معانی و نمادهای این گل:

 • نماد زنانگی و مهربانی است.
 • معنای با لطافت و طبیعت ظریف زنانگی در ارتباط است.
 • معنای نیز با باروری و مادری در ارتباط است.
 • یک نیز این ویژگی‌ها را نشان میدهد و نشان دهنده آغاز، رشد و عشق محبت آمیز جدید است.

این گل نماد عشق و روابط رمانتیک نیز هست. در حالی که رز قرمز نشانگر عشق آتشین و احساسات شدید است، این گل به معنای جنبه مهربان و ظریف یک رابطه عاشقانه است. این گل به خوبی بیانگر شیرینی و جذابیت آغاز یک رابطه عاشقانه است.

تاریخچه رز صورتی

اعتقاد بر این است که گل‌های رز زمانی تنها در رنگ‌های صورتی و سفید یافت میشدند. فسیل‌های رز کشف شده توسط دانشمندان نشان میدهد که گونه رز وحشی به رنگ صورتی در حدود ۴۰ میلیون سال پیش بوده است. در آن زمان، رز یک گیاه گلدار وحشی بود و رز صورتی تنها ۵ گلبرگ داشت.

در طول زمان گل رز به طور قابل توجهی تکامل یافته است، و امروزه گل‌های رز تقریبا در هر رنگی قابل تصور بوده و دسترس قرار دارند آن هم با هزاران گونه(هم گونه طبیعی و هم گونه گیاهی).

معنای رنگ رز برای هر رنگ رز موجود متفاوت است.

طیف‌های مختلف رز صورتی چه معنایی دارند؟

معانی این گل نیز به سایه صورتی در یک گل رز بستگی دارد. رنگ‌های مختلف آن معنای متفاوتی دارند، مانند:

 • نوع کمرنگ به معنای تحسین، زیبایی، کلاس و سبک است. کمرنگ به معنای همدردی و تسلیت نیز هست.
 • رزهای صورتی رژگونه روشن به معنای سپاسگزاری، شادی، تبریک و شادی است. روشن به معنای جشن و شادی نیز هست.
 • نوع تیره به معنای قدردانی و سپاسگزاری است.

اعداد و ارقام میانگین این گل:

چندین دلالت بر این گل وجود دارد. ویژگی‌های فیزیکی مانند شکل و ظاهر یک گل رز صورتی به معنای آن اهمیت میدهد. برای مثال:

 1. تعداد یک عدد در نگاه اول به معنای عشق است.
 2. یک دسته گل با این گل معنای متفاوتی دارد. یک دسته گل با ۳ گل به معنای “دوستت دارم”، ۱۰ گل به معنای کامل بودن شماست، در حالی که ۱۲ گل نشانه تعهد است.
 3. رز بدون خار در نگاه اول به معنای عشق است.
 4. این گل در حال شکوفایی به معنای پاکی، معصومیت، جوانی و زیبایی است.

معنی رز صورتی در ترکیب با رنگ‌های دیگر:

معنای این گل نیز براساس نحوه استفاده از آن در یک دسته گل همراه با دیگر رنگ‌های رز متفاوت است.

 • ترکیب رز سفید و صورتی به معنای شادی، لذت و پیوستگی است.
 • ترکیب رز قرمز و صورتی به معنای: عشق، احترام و یک رابطه طولانی مدت است.
 • ترکیب رز زرد و صورتی به معنای: تبریک، قدردانی و سپاسگزاری است.
 • یک گل با این رنگ در یک دسته گل رز سفید به این معنی است: دوستت دارم.

هدیه دادن این گل چه معنایی دارد؟

معنای این گل نیز به این بستگی دارد که شما چگونه از آن‌ها برای هدیه دادن استفاده میکنید و به چه کسی آن‌ها را هدیه میدهید. موارد متعددی وجود دارد که دادن گل در آن‌ها رایج است، مانند:

1-گل‌های تولد 2-گل‌های سالگردازدواج و.. 3-اولین ملاقات‌ها 4-بیان دلتنگی‌ها 5-گل مخصوص کودک تازه متولد شده

بنابراین، معنای این گل ممکن است به عنوان یک نماد عشق و علاقه، احترام و ارادت، خجستگی و خوشبختی، یا حتی به عنوان یک نشانه تسلیت و همدردی در مواقعی مانند مراسم تشییع جنازه استفاده شود. با توجه به هدف اهدای گل، ممکن است نوعی خاصی از رز صورتی برای هر مناسبت مناسبتر باشد و این میتواند به توجیه رنگ، تعداد و نوع گل‌های دیگر در بوکه نیز بستگی داشته باشد.

تولد

وقتی روز تولد شریک زندگی، پدر و مادر یا کسی است که واقعا به او نزدیک هستید، یک دسته گل با این گل هدیه تولد خوبی خواهد بود. در دسته گل تولد، گل رز صورتی به معنای شادی، شادی، محبت و عشق است.

سالگرد

رزهای صورتی بسیار رمانتیک هستند. بنابراین، این بهترین هدیه سالگرد برای همسر و عزیزترین  اشخاص شماست. در واقع شما میتوانید یک دسته رز صورتی یا ترکیبی از صورتی و رنگ‌های دیگر را نیز برای سالگرد تولد دیگران از جمله اعضای خانواده یا دوستان نزدیک خود هدیه دهید. برای سالگردها، به معنای عشق، علاقه و رابطه‌ای طولانی مدت است.

اولین ملاقات

رنگ صورتی نشانه آغاز روابط است. یک دسته گل با این رنگ ولی کم رنگ، همراهی خوبی برای اولین قرار ملاقات شما خواهد بود. به طور معمول، گل رز با رنگ صورتی به عنوان نشانه ای از شروع روابط رمانتیک و رابطه‌هایی که در آن تلاش برای شناختن و فهمیدن یکدیگر صورت می‌گیرد، استفاده می‌شود.

بنابراین، اگر به دنبال یک هدیه‌ی مناسب برای شروع یک رابطه با یک نفر خاص هستید، یک دسته گل رز با رنگ صورتی کم رنگ می‌تواند بهترین انتخاب باشد و اگر می‌خواهید روابط را با شخصی جدی کنید، یک دسته گل رز صورتی را به عنوان هدیه به او بدهید.

بیان دلتنگی

رز صورتی همچنین به معنای محبت و عشق است. یک دسته گل با این گل برای نزدیکان خود بفرستید و بگویید چقدر دلتان برای آن‌ها به زیباترین شکل تنگ شده است. در حقیقت، این گل همچنین به عنوان نماد محبت و عشق شناخته می‌شود. بهترین راه برای بیان عشق و محبت به نزدیکان شما، فرستادن یک دسته گل با این گل است که می‌تواند به زیباترین شکل احساسات شما را به آن‌ها منتقل کند.

همچنین گل رز صورتی معمولا به عنوان هدیه‌ای متعلق به مناسبت‌های خاص مانند روز ولنتاین، روز مادر، روز تولد و روز عروسی برای عزیزان اهدا می‌شود. این گل به دلیل ظاهری زیبا و نشانه‌ای از عشق و محبت، همواره جایگاه خود را در عرصه هدایا و نشانه احترام به دیگران حفظ کرده است.

دختر بچه تازه متولد شده

از آنجا که گل رز با این رنگ جذاب نماد زنانگی است، با نوزادان تازه متولد شده به ویژه نوزادان دختر در ارتباط است. گل رز با رنگ صورتی جذابیت زیادی دارد و به عنوان نماد زنانگی شناخته می‌شود. به همین دلیل، برخی افراد این گل را به نوزادان تازه متولد شده، به ویژه نوزادان دختر هدیه می‌دهند تا نمادی از زیبایی و دلنشینی در هدیه‌ی آنها حضور داشته باشد.

در این مقاله در مورد دلایل مختلفی صحبت کردیم که چرا افراد باید همیشه این گل را در خانه داشته باشند و همچنین در مورد معانی نمادین مختلف این گل‌ها و اینکه چگونه آنها میتوانند به شما کمک کنند احساسات خود را برای کسی به روشی خاص بیان کنید، بحث کردیم.

باکس گل‌ها، دسته گل‌ها و.. نمونه‌هایی جذاب از گلفروشی اینترنتی گل هلند هستند که شما میتوانید در صفحات باکس گل چوبی رز صورتی و محصولات با گل رز صورتی میتوانید ملاحظه فرمایید و آنها را در سریعترین زمان سفارش دهید.

همکاران ما در پیامرسان واتساپ مجموعه گل هلند آماده دریافت سفارشات، نظرات و.. شما هستند.

دیدگاهی در مورد “همه چیز درباره گل رز صورتی

 1. کثیرلو گفت:

  عالی خسته نباشید

 2. فائزه گفت:

  رز صورتی خیلی خوشگله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *