دانستی‌ها

8 ابزار باغبانی که باید داشته باشید

انوع ابزار باغبانی برای هرس باغچه خانه

آیا عاشق باغبانی هستید اما نمیدانید با چه ابزار باغبانی یا لوازمی شروع کنید؟

تعریف باغبانی

باغبانی، چیدمان و مراقبت از زمینی که به طور جزئی یا کامل به رشد گیاهانی مانند گل، گیاهان یا سبزیجات اختصاص داده شده است گفته میشود.

باغبانی را می‌توان هم به‌عنوان هنر مرتبط با چیدمان هماهنگ گیاهان در محیط اطراف و هم به‌عنوان یک علم دربرگیرنده اصول و فنون کشت گیاه در نظر گرفت.

از آنجایی که گیاهان اغلب در شرایطی رشد میکنند که به طور قابل توجهی با شرایط محیط طبیعی خود متفاوت است، لازم است تکنیک‌های کشت آنها را که از فیزیولوژی، شیمی و گیاه شناسی گیاه نشأت میگیرد، اعمال کرد که با تجربه کاشت کننده اصلاح شده است.

اصول اساسی مربوط به رشد گیاهان در تمام نقاط جهان یکسان است، اما این عمل به طور طبیعی نیاز به انطباق زیادی با شرایط محلی دارد.

اگر تازه کار باغبانی را شروع کرده‌اید و از ابزار و لوازم ضروری خود مطمئن نیستید، فهرستی از همه چیزهایی که برای شروع کار باغبانی یا سرگرمی خود نیاز دارید تهیه کرده‌ایم.

مجموعه باکس گلهای ما را مشاهده کنید

ابزار باغبانی:

قیچی هرس

هرس‌ها که با نام قیچی هرس یا هرس دستی شناخته می‌شوند، قیچی‌های سنگینی هستند که به‌طور خاص برای بریدن ساقه‌های گیاه و شاخه‌های درختچه‌های سخت طراحی شده‌اند.

آنها ابزار مناسبی هستند که هنگام باغبانی، کشاورزی و گل آرایی در دسترس هستند.

ابزارهای-باغبانی-قیچی-هرس-و-قیچی-دستی

ابزارهای-باغبانی-قیچی-هرس-و-قیچی-دستی

قیچی دستی

تقریباً هر باغبانی صاحب یک ابزار باغبانی است که به آن قیچی دستی نیز می‌گویند. این ابزاری به اندازه قیچی است که می‌تواند شاخه‌ها یا ساقه‌های نازک‌تر، گل‌های مرده را ببندد و شاخه‌های نرم را جدا کند.

پس قیچی دستی برای چه استفاده میشوند؟ قیچی دستی هرس کننده‌هایی با اندازه فوق العاده هستند.

اگر ساقه‌ای ضخیم تر از مداد سایز بزرگتر باشد، بریدن آن با هرس دستی میتواند به ابزار سبک آسیب برساند.

هنگامی که از ابزار باغبانی استفاده می‌کنید، با دسته‌های بلندشان، اهرم بیشتری برای هرس شاخه‌های بزرگ‌تر دارید. شما همچنین دسترسی طولانی تری دارید.

بیلچه و بیل

یکی دیگر از ابزار باغبانی، بیلچه وبیل است. از بیلچه برای از بین بردن علف‌های هرز یا برای کشت باغ، به هم زدن و تپه کردن خاک استفاده میشود.

بیلچه‌های باغ معمولا دارای دسته‌های فلزی چوبی، پلاستیکی یا لاستیکی هستند.

قسمت ابتدایی ماله باغچه میتواند از انواع مختلف فلز یا حتی پلاستیک ساخته شود، گاهی اوقات تیغه‌های فلزی با روکش یا رنگ آمیزی میشوند.

نوع دیگر بیل نیز، برای بلند کردن، حفاری یا جابجایی موادی مانند خاک یا خاک در باغ شما استفاده میشود که دارای یک تیغه زاویه دار است که حرکت و حفاری را راحت تر میکند.

ابزارهای-باغبانی-بیلچه

ابزارهای-باغبانی-بیلچه

ابزارهای-باغبانی-بیل

ابزارهای-باغبانی-بیل

شن کش دستی | ابزار باغبانی

چنگک‌های دستی نسخه‌های کوچکی از چنگک‌های دیگر هستند که در حیاط و باغ خود استفاده میکنید و برای کار در فضاهای تنگ و نزدیک به سطح طراحی شده‌اند.

آنها برای مناطق کوچکتر، حاشیه باغ و مکان‌هایی که چنگک بزرگ در آن جا نمیشود یا به کاشت آسیب میرساند ایده‌آل هستند.

ابزارهای-باغبانی-شن-کش-دستی

ابزارهای-باغبانی-شن-کش-دستی

چنگک کمانی

در ابزار باغبانی چنگک کمانی با چنگک معمولی بسیار متفاوت است. تیغه‌ها کوتاه هستند و فقط چند اینچ (5 تا 10 سانتی متر) طول دارند و موازی با یکدیگر هستند و آنها را از شکل بادکش شاخه‌های چنگک برگ جدا میکند.

قلاب‌ها عمود بر دسته بلند و مستقیم هستند. آنها قوی و سفت بوده و معمولاً از فلز ساخته میشوند.

ابزار-باغبانی-چنگک-کمانی

ابزار-باغبانی-چنگک-کمانی

علف کش

علفهای هرز یک باغ، چه گل یا چمن شما را میتوانند به مرز نابودی بکشناند و هرس اینها میتواند یک کار طاقت فرسا باشد.

هر چیزی که کار را آسان تر کند، بسیار خوب خواهد بود و آن استفاده از ابزار باغبانی به نام علف کش است که یکی از موثرترین ابزار باغبانی پاک‌کننده‌های علف‌های هرز و قاصدک در بازار است.

کمان اره

کمان اره یک اره دستی است که برای هرس شاخه‌های کوچک تا متوسط ​​استفاده میشود. اره کمان معمولاً زمانی وارد عمل میشود که اندازه شاخه از ظرفیت هرس و قیچی بیشتر شده باشد.

این ابزار را کمان اره مینامند زیرا دارای یک دسته کمانی شکل است که به دو سر تیغه محکم شده است. اگر اره کمان را به پهلو بگیرید، شبیه تیر و کمان است.

ابزارهای-باغبانی-کمان-اره

ابزارهای-باغبانی-کمان-اره

گل فروشی آنلاین گل هلند در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *