دانستی ها

8 ابزار باغبانی که باید داشته باشید

عکس گل فروشی اینترنتی گل هلند با ارسال رایگان

آیا عاشق باغبانی هستید اما نمی دانید با چه ابزار باغبانی یا لوازمی شروع کنید؟

تعریف باغبانی

باغبانی، چیدمان و مراقبت از زمینی که به طور جزئی یا کامل به رشد گیاهانی مانند گل، گیاهان یا سبزیجات اختصاص داده شده است.

باغبانی را می‌توان هم به‌عنوان هنر مرتبط با چیدمان هماهنگ گیاهان در محیط اطراف و هم به‌عنوان یک علم دربرگیرنده اصول و فنون کشت گیاه در نظر گرفت.

از آنجایی که گیاهان اغلب در شرایطی رشد می کنند که به طور قابل توجهی با شرایط محیط طبیعی خود متفاوت است، لازم است تکنیک های کشت آن ها را که از فیزیولوژی، شیمی و گیاه شناسی گیاه نشأت می گیرد، اعمال کرد که با تجربه کاشت کننده اصلاح شده است.

اصول اساسی مربوط به رشد گیاهان در تمام نقاط جهان یکسان است، اما این عمل به طور طبیعی نیاز به انطباق زیادی با شرایط محلی دارد.

اگر تازه کار باغبانی را شروع کرده‌اید و از ابزار و لوازم ضروری خود مطمئن نیستید، فهرستی از همه چیزهایی که برای شروع کار باغبانی یا سرگرمی خود نیاز دارید تهیه کرده‌ایم.

مجموعه باکس گل های ما را مشاهده کنید

ابزار باغبانی:

قیچی هرس

هرس‌ها که با نام قیچی هرس یا هرس دستی شناخته می‌شوند، قیچی‌های سنگینی هستند که به‌طور خاص برای بریدن ساقه‌های گیاه و شاخه‌های درختچه‌های سخت طراحی شده‌اند.

آنها ابزار مناسبی هستند که هنگام باغبانی، کشاورزی و گل آرایی در دسترس هستند.

ابزارهای-باغبانی-قیچی-هرس-و-قیچی-دستی

ابزارهای-باغبانی-قیچی-هرس-و-قیچی-دستی

قیچی دستی

تقریباً هر باغبانی صاحب یک ابزار باغبانی است که به آن قیچی دستی نیز می‌گویند. این ابزاری به اندازه قیچی است که می‌تواند شاخه‌ها یا ساقه‌های نازک‌تر، گل‌های مرده را ببندد و شاخه‌های نرم را جدا کند.

پس قیچی دستی برای چه استفاده می شوند؟ قیچی دستی هرس کننده هایی با اندازه فوق العاده هستند.

اگر ساقه ای ضخیم تر از مداد سایز بزرگتر باشد، بریدن آن با هرس دستی می تواند به ابزار سبک آسیب برساند.

هنگامی که از ابزار باغبانی استفاده می‌کنید، با دسته‌های بلندشان، اهرم بیشتری برای هرس شاخه‌های بزرگ‌تر دارید. شما همچنین دسترسی طولانی تری دارید.

بیلچه و بیل

یکی دیگر از ابزار باغبانی، بیلچه وبیل است. از بیلچه برای از بین بردن علف های هرز یا برای کشت باغ، به هم زدن و تپه کردن خاک استفاده می شود.

بیلچه های باغ معمولا دارای دسته های فلزی چوبی، پلاستیکی یا لاستیکی هستند.

قسمت ابتدایی ماله باغچه می تواند از انواع مختلف فلز یا حتی پلاستیک ساخته شود، گاهی اوقات تیغه های فلزی با روکش یا رنگ آمیزی می شوند.

نوع دیگر بیل نیز، برای بلند کردن، حفاری یا جابجایی موادی مانند خاک یا خاک در باغ شما استفاده می شود که دارای یک تیغه زاویه دار است که حرکت و حفاری را راحت تر می کند.

ابزارهای-باغبانی-بیلچه

ابزارهای-باغبانی-بیلچه

ابزارهای-باغبانی-بیل

ابزارهای-باغبانی-بیل

شن کش دستی | ابزار باغبانی

چنگک های دستی نسخه های کوچکی از چنگک های دیگر هستند که در حیاط و باغ خود استفاده می کنید و برای کار در فضاهای تنگ و نزدیک به سطح طراحی شده اند.

آنها برای مناطق کوچکتر، حاشیه باغ و مکان هایی که چنگک بزرگ در آن جا نمی شود یا به کاشت آسیب می رساند ایده آل هستند.

ابزارهای-باغبانی-شن-کش-دستی

ابزارهای-باغبانی-شن-کش-دستی

چنگک کمانی

در ابزار باغبانی چنگک کمانی با چنگک معمولی بسیار متفاوت است. تیغه ها کوتاه هستند و فقط چند اینچ (5 تا 10 سانتی متر) طول دارند و موازی با یکدیگر هستند و آنها را از شکل بادکش شاخه های چنگک برگ جدا می کند.

قلاب ها عمود بر دسته بلند و مستقیم هستند. آنها قوی و سفت بوده و معمولاً از فلز ساخته می شوند.

ابزار-باغبانی-چنگک-کمانی

ابزار-باغبانی-چنگک-کمانی

علف کش

علف های هرز یک باغ، چه گل یا چمن شما را میتوانند به مرز نابودی بکشناند و هرس این ها می تواند یک کار طاقت فرسا باشد.

هر چیزی که کار را آسان تر کند، بسیار خوب خواهد بود و آن استفاده از ابزار باغبانی به نام علف کش است که یکی از موثرترین ابزار باغبانی پاک‌کننده‌های علف‌های هرز و قاصدک در بازار است.

کمان اره

کمان اره یک اره دستی است که برای هرس شاخه های کوچک تا متوسط ​​استفاده می شود. اره کمان معمولاً زمانی وارد عمل می شود که اندازه شاخه از ظرفیت هرس و قیچی بیشتر شده باشد.

این ابزار را کمان اره می نامند زیرا دارای یک دسته کمانی شکل است که به دو سر تیغه محکم شده است. اگر اره کمان را به پهلو بگیرید، شبیه تیر و کمان است.

ابزارهای-باغبانی-کمان-اره

ابزارهای-باغبانی-کمان-اره

گل فروشی آنلاین گل هلند در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.