تراریوم گنبدی

230,000 تومان

توضیحات

تراریوم گنبدی

تراریوم چیست؟

محفظه شفاف سربسته میباشد ( در انواع شیشه‌ای یا پلاستیکی میباشد) که مجموعه‌ خاصی از گیاهان مینیاتوری سازگار با هم را درون آن پرورش داد. درواقع چیزی شبیه گلخانه بوده ولی در مقیاس مینیاتوری است قابل ذکر است که در کل دو نوع تراریوم داریم: بسته و باز. تراریوم‌های بسته درپوش‌ داشته، اما دهانه تراریوم‌های باز هیچ درپوشش و محافظی ندارد. بی‌ربط نیست اگر تراریوم را اکوسیستمی خودکفا تعریف کنیم. گیاه و خاکِ داخل آن ، بخار آب تولید می‌کنند و این بخار روی جدار داخلی محفظه می‌نشیند و دوباره به‌درون خاک چکه می‌کند و جذب ریشه آن گیاهان می‌شود. تکرار این چرخه باعث تغذیه خود به‌ خودی گیاه و خاک می‌شود.

این یکی از شگفتی ها طبیعتی است که خداوند به ما عطا فرموده است.

تراریوم گنبدی

تراریوم گنبدی

اجزای این گلخانه مینیاتوری

این مجموعه کاملا شیشه ای بوده و متشکل از گیاهان داخل آن ازگیاه سینگونیوم و گیاه فیتونیا قرمز است که کاملا هماهنگ و مناسب محیط تراریوم در بسته میباشد.

گیاه فیتونیا

گیاه فیتونیا

گیاهان سینگونیوم

گیاه فیتونیا

این تراریوم به صورت 2 تکه بوده و زیره ثابت داشته که همان قسمتی است که قسمت زیرین آن از خاک بوده که نوع مرغوب کوکوپیت میباشد و روی این خاک هم همچنان که عنوان شد از گیاهان سینگونیوم و فیتونیا قرمز میباشد. برای آبدهی آن نیز قسمت بالایی را برداشته و به میزانی که روی گلبرگ های آن قطرات آب شکل ببندد ، اسپری میکنیم و مجددا قسمت بالایی را در جای خود قرار میدهیم با انجام این عمل ، چرخه تراریوم درون آن به مرور شکل میگیرد.

زمان مناسب برای آبدهی

برای اینکه بدانیم چه زمانی این گلخانه مینیاتوری احتیاج به آبدهی و اسپری دوباره دارد باید سطح خاک آن را لمس نموده و اگر نمناک بود عمل اسپری کردن آب را به فردا موکول کنید. معمولا اگر این محصول در درجه حرارت 24 درجه باشد ، هر 3 روز یکبار باید آبدهی آن هم “فقط بصورت اسپری ” ، انجام شود.

اطلاعات بیشتر

ارتفاع

40 سانتیمتر

عرض و طول

25 سانتیمتر

وزن

1 کیلوگرم

نوع باکس و گلدان

شیشه

دارای اسفنج آبکش

خیر

دارای خاک

بله (کوکوپیت)

نوع

گیاه ( تراریوم )

طبیعی یا مصنوعی

طبیعی