دسته‌بندی نشده

15 حقیقت عجیب و جالب در مورد گیاه و گل های سیاره زمین

عجیب ترین گل های سیاره زمین

15 حقیقت عجیب و جالب در مورد گل ‌و گیاهان سیاره زمین

گیاهان و گل‌ها از زمان های دور تا به حال به خاطر زیبایی و بوی خوش آیند (به غیر از چند عدد انگشت شمار)، انسان را مجذول خود کرده‌اند. گل ها هر کدام نمادی از چیزهای مختلف بوده و برای هدف های مختلفی استفاده می شوند. در این نوشته حقیقت هایی عجیب و ناگفته در مورد برخی از گل‌های نادر و رایج بازگو خواهیم کرد.

 • تقریبا بیش از 250000 گونه گیاه گلدار در جهان وجود دارد.
 • گل تیتان آروم بزرگترین گل جهان است که بوی نامطبوعی داشته و ارتفاع آن تا 3 متر هم می رسد. این گل بوی بسیار بدی شبیه به بوی گوشت فاسد دارد و از این رو به گل مردگان نیز مشهور است.
 • تمدن های باستان برای دور کردن ارواح شیطانی برگ های گل ستاره ای را سوزانده و به عقیده خود ارواح شیطانی را از خود دور مینمودند.
 • مصریان باستان، گل نیلوفر آبی را مقدس می‌دانستند و آن را در مراسم مردگان و بخاک سپاری به کار می‌بردند.

نیلوفر آبی معمولا در مرداب ها و تالاب ها شکوفه می‌دهند، ولی نکته قابل توجه در مورد گل این است که می تواند تا چند سال متوالی خشکسالی را تحمل نموده و پس از بازگشت آب و سیراب شدن دوباره شکوفه دهد. به همین جهت در نظر مصریان این گل نماد زندگی پس از مرگ بود.

گل-نیلوفر-آبی-برروی-آب

گل-نیلوفر-آبی-برروی-آب

 • در سال 2002 در شمال شرقی چین دانشمندان فسیلی از قدیمی ترین گل شناخته شده در این کره خاکی را کشف کردند. این گل گونه ای از آرکا فراکتوس است که در حدود 125 میلیون سال پیش شکوفه داده و شبیه به نیلوفر آبی است.
 • در روزگاران و زمان های قدیم از شهد گل استکانی در تهیه چسب استفاده می شده است تا نیاز خود را برای بعضی از کارهای خود برطرف کنند.

  گل-استکانی

  گل-استکانی

 • گل مهتابی همانطور که از نام آن پیداست، فقط شب ها باز می شود و در طول روز بسته می‌ماند. این گل از زیبایی خیره کننده ای که بدلیل بسته بودن در روز کمتر مورد توجه قرار میگیرد.
 • گیاه گازدار، همانطور که از نامش پیداست نوعی گاز از خود متصاعد میکند، این گاز در شب‌های گرم و مرطوب متصاعد میشود. برخی بر این باورند که این گاز را با کبریت می‌توان مشتعل نمود. 
 • در قاره ی اروپا به مدت صد ها سال از سنبل ختایی (بسیار شبیه به گلپر و در نقاط مرطوب کاشته میشود) برای درمان همه بیماری ها از بیماری طاعون گرفته تا سوء هاضمه استفاده میشده است. مردم برای این گل هم اعتقاد داشتند که این گل ارواح شیطانی را دفع می‌کند.
 •  گیاه آگاوه سال ها از عمر خود را بدون گل دادن سپری میکند و پس از این مدت تنها یک گل داده و خشک میشود. این گیاه با نام گیاه قرن نیز شناخته می‌شود.

  مجموعه-گیاهان-آگاوه-آبی-رنگ

  مجموعه-گیاهان-آگاوه-آبی-رنگ

 • گیاه بامبو هر چند سال یک بار گل می دهد. وقتی زمان گل دادن بامبو برسد تمام گل‌های گونه های مشابه، دقیقا در یک لحظه شکوفا میشوند.

  گیاهان-بامبو-با-ریشه

  گیاهان-بامبو-با-ریشه

 • اینترفلورا بزرگترین و شناخته شده ترین مرکز ارسال گل در جهان است که از طریق شبکه‌ای متشکل از 50000 گل فروش در سراسر جهان حمایت شده و حدود 150 کشور را پوشش می‌دهد.

صفحه مجازی ما در اینستاگرام را دنبال کنید..

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “15 حقیقت عجیب و جالب در مورد گیاه و گل های سیاره زمین

 1. المیرا میرزایی گفت:

  خیلی جالب بود

 2. ماندانا گفت:

  عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.