تراریوم الماس طلائی

540,000 تومان

توضیحات

تراریوم الماس طلائی و جنس پایه برنجی و شیشه ای

تراریوم چیست؟

تراریوم محفظه شفاف سربسته میباشد ( در انواع شیشه‌ای یا پلاستیکی میباشد) که مجموعه‌ خاصی از گیاهان مینیاتوری سازگار با هم را درون آن پرورش داد. درواقع تراریوم چیزی شبیه گلخانه بوده ولی در مقیاس مینیاتوری است.

قابل ذکر است که در کل دو نوع تراریوم داریم: بسته و باز. تراریوم‌های بسته درپوش‌ داشته، اما دهانه تراریوم‌های باز هیچ درپوشش و محافظی ندارد.

بی‌ربط نیست اگر تراریوم را اکوسیستمی خودکفا تعریف کنیم. گیاه و خاکِ داخل تراریوم بخار آب تولید می‌کنند و این بخار روی جدار داخلی محفظه می‌نشیند و دوباره به‌درون خاک چکه می‌کند و جذب ریشه آن گیاهان می‌شود. تکرار این چرخه باعث تغذیه خود به‌ خودی گیاه و خاک می‌شود.

این یکی از شگفتی ها طبیعتی است که خداوند به ما عطا فرموده است.

گیاهان موجود در این محصول

گیاه فیتونیاگیاه شامادوراگیاه بنت قنسول

داخل این گلخانه مینیاتوری از گیاهان طبیعی از جمله: گیاه فیتونیا (که پوست ماری هم به آن گفته میشود)، گیاه شامادورا (با نام انگلیسی Parlour Palm)  و گیاه بنت قنسول (کریسمس)  استفاده شده است.

طریقه نگهداری

طریقه نگهداری آن ساده بوده و به این صورت است که هر سه روز یک بار آب اسپری داخل آن شود ( درصورتی که درب این باکس بسته باشد ) و همچنین آب داخل این تراریوم ریختن نشود.

مزیت

مزیت این گیاه ماندگاری بالای آن در شرایط اضطراری و نیز نیاز کم به نور غیر مستقیم خورشید است و چون درب این تراریوم بسته میباشد فضای داخل محفظه به صورت گلخانه ای شده و شرجی میشود.

در این شرایط گیاهان با حالت هوای مرطوب و گلخانه‌ای رشد سریع و خوب پیدا می‌کنند ولی در صورتی که میخواهید درب آن را باز بگذارید باید روزی چند بار آب برروی آن “اسپری” کنید.

تزیینات تراریوم الماس طلائی

خاک داخل

خاک داخل این گلخانه منیاتوری، خاک کوکوپیت میباشد و زیر باکس هم با پرلیت یا پوکه های سنگی کار می‌شود تا جلوه چشم نوازی به خود بگیرد.

سطح خاک تراریوم

برای تزیین در سطح خاک از سنگهای مختلف، خزه طبیعی و یک نوع بذر وابیکوزا در بعضی از سطوح استفاده میشود که نمائی تازه و شیک به این تراریوم الماس طلائی می‌دهد که با اسپری آب مرتب، این بزر ها رشد می کنند و نمای سبز و زنده به داخل آن می‌دهند. در مورد تزئین‌های روی سطح خاک هم باید عنوان داشت که همه طبیعی بوده و از چوب، سنگ و صدف طوطی دریایی استفاده می‌شود.

دمای مناسب رشد

دمای مناسب داخل تراریوم برای رشد، بازه ای در حدود  ۱۸ الی ۲۴ درجه سانتیگراد باید باشد تا همه این مجموعه گیاهان و نگهداری ها به بهنرین نحو خودنمائی کنند. شایان ذکر است برای زیبایی بیشتر و شادابی گیاهان می توان از نورهای مخصوص استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر

وزن

2 کیلوگرم

ابعاد

ارتفاع: 45 سانتیمتر
عرض و طول: 30 سانتیمتر