دانستی‌ها

مراقبت از چمن و باغ در پاییز | 8 نکته اصلی

مراقبت از چمن و باغ در فصل پاییز و سرما

با نکات برتر مراقبت چمن و باغ در پاییز ما، مراقبت چمن و باغ خود را بیاموزید و با عمل به آن مشکلات معمول را برطرف کنید!

پاییز زمانی از سال است که برگ‌ها شروع به تغییر میکنند و هوا ترد میشود. برخی از مردم ممکن است فکر کنند که این زمانی است که ابزار باغبانی خود را کنار بگذارند، اما در واقع بهترین زمان برای بیرون رفتن و مراقبت چمن و باغچه پاییزی است. هنگامی که به مراقبت چمن پاییزی فکر میکنید، باید در نظر بگیرید که چمن شما در این فصل به چه چیزی نیاز دارد.

برخی از کارهایی که باید انجام دهید تا مراقبت چمن و باغ در پاییز را انجام دهید این است که برگ‌هایی را که روی چمن‌تان افتاده است جمع کنید و سپس چمن خود را هوا دهید تا به آن کمک کنید تا از آسیب‌های تابستانی بهبود یابد. همچنین ممکن است بخواهید چمن خود را کود دهید تا قبل از شروع زمستان به آن رونق دهید. هر چیزی که نیاز دارید از کود پاییزه گرفته تا گیاهان را با خود بردارید، ما به شما کمک میکنیم چمن و باغچه خود را قبل از اولین یخ بندان در فصل زمستان آماده کنید. با متخصصان محوطه سازی و باغبانی پاییز صحبت کنید

ما هر آنچه که برای شروع کار باغ در پاییز نیاز دارید را در فروشگاه گل هلند، اعم از بهترین ابزار باغبانی، کود چمن پاییزی، چنگک، چمن زنی و موارد دیگر را در اختیار شما قرار میدهیم! برای شروع به پیامرسان واتساپ مراجعه کنید یا با شماره داخل سایت تماس حاصل فرمایید و با متخصصین ما صحبت کنید.

مقداری کود پاییزی بردارید

آبیاری چمن در فصل پاییز، چمن شما را تا بهار سالم و شاداب نگه میدارد. اما همه کودها یکسان نیستند! مواد تشکیل دهنده اصلی کود نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند. این مواد رشد پهنای برگ و ریشه و همچنین عملکرد سلول را افزایش میدهند. به دنبال فرمول 20-8-8 باشید که به چمن شما مقداری نیتروژن بدهد. این کار به چمن شما زمان زیادی میدهد تا قبل از اینکه یخبندان زمستانی شروع شود رشد کند.
نکته: همیشه در هنگام پخش کود پاییزه از دستورهای سازنده برروی پاکت کود پیروی کنید.

هوادهی خاک برای مراقبت چمن و باغ در پاییز

خاک را در حالی که هنوز از آفتاب تابستان گرم است، خیس کنید! هواگردها به چرخش زمین کمک میکنند تا فشرده نشود.

این بدان معناست که از ورود آب، اکسیژن و مواد مغذی به خاک جلوگیری نخواهد شد و رشد سالم را در چمن و باغ شما موجب میشود. به علاوه، تمام این سوراخ‌های کوچکی که در علف‌ها ایجاد می‌کنید به رساندن کود به ریشه‌ها کمک می‌کند!

استفاده از شن کش

شن کش برای مراقبت چمن و باغ در پاییز

شن کش برای مراقبت چمن و باغ در پاییز

استفاده از شن کش برای مراقبت چمن و باغ در پاییز یک فعالیت مهم پاییزی است! کشیدن برگ‌ها بخش مهمی از نگهداری چمن پاییزی است. بلند کردن تمام برگ‌های افتاده از زمین، چمن شما را سالم نگه میدارد. برگ‌ها نور خورشید را مسدود میکنند و رطوبت را به دام میاندازند، که در نهایت میتواند چمنی که در تمام تابستان روی آن کار کرده‌اید را خراب کند.
نکته مثبت
میخواهید سرعت کارها در مراقبت چمن و باغ در پاییز بالا ببرید؟ دمنده‌های بادی در خانه فوق العاده هستند. اگر میخواهید کارتان سریع و بدون هیچ زحمتی انجام شود، راهش همین است.

به چمن زنی با دستگاه ادامه دهید

برای مراقبت چمن و باغ در پاییز بهتر این است که آن ماشین چمن زنی را از انبار بیرون بیاورید! فقط به این دلیل که هوای گرم تمام شده است به این معنی نیست که نباید از هرس چمن خود غافل شوید. چمن تا اولین یخ بندان زمستان به رشد خود ادامه میدهد. دقت کنید که چمن خود را در ارتفاع 5 تا 6 سانتی اصلاح کنید. زیرا علف‌های بلندتر از این اندازه در طول زمستان مستعد کپک زدن هستند و علف‌های کوتاه‌تر نیز در سرما پایدار نیستند.

ترمیم هر نقطه طاسی در چمن

رفع تاسی چمن برای مراقبت از چمن و باغ در پاییز

رفع تاسی چمن برای مراقبت چمن و باغ در پاییز

آیا چمن شما تکه تکه به نظر میرسد؟ با پخش کردن بذر چمن، نقاط طاسی را در چمن خود ترمیم کنید. یکی از موارد مراقبت چمن و باغ در پاییز، چمن متراکم است، بنابراین تا جایی که میتوانید بذر پخش کنید. این کار لکه‌های خالی چمن شما را حل میکند و یک لایه انعطاف پذیر ایجاد میکند که در برابر خشکسالی‌های آینده قوی خواهد بود. پاییز آب و هوایی مناسب برای بذرپاشی بیش از حد است، زیرا زمین هنوز گرم است، اما خورشید هیچ بذر چمنی را خشک نخواهد کرد.

باغ تابستانی خود را تمیز کنید

وقت رویارویی است تا مراقبت چمن و باغ در پاییز را اوایل پاییز انجام دهید! باغچه خود را با کشیدن و درآوردن هر گونه گیاه یا سبزی مرده یا بیمار تمیز کنید تا از گسترش ریشه آن‌ها به گیاهان پاییزی سالم جدید خود جلوگیری کنید. شما میتوانید این کار را با دست یا با یک کولتیواتور انجام دهید. سپس با چنگک روی خاک بروید تا ریشه‌های باقی مانده را بگیرید.

کاشت درختان و بوته‌ها

پاییز بهترین زمان سال برای کاشت درخت و درختچه است! کاشت را از ابتدای پاییز شروع کنید، زمانی که خاک هنوز به اندازه کافی گرم است تا ریشه‌ها به طور فعال رشد کنند. درختان و درختچه‌ها ماه‌ها فرصت دارند تا ریشه‌های سالم خود را قبل از فصل بعد پرورش دهند.

کاشت-درختان-و-بوته-ها

کاشت-درختان-و-بوته-ها

بنابراین آستین‌ها را بالا بزنید و منظره خود را برای بهار آینده شارپ کنید! نکته: به یاد داشته باشید که برای مراقبت چمن و باغ در پاییز، درختان و درختچه‌های تازه کاشته شده خود را آبیاری کنید زیرا هوای خنک‌تر میتواند گیاهان را به سرعت خشک کند.

پیاز گیاه

نکته دیگر در مراقبت چمن و باغ در پاییز این است که شما باید در ماه مهر و آبان پیازهای بهاری خود را بکارید. هوای خنک به حفظ پیازها در طول زمستان کمک میکند و گرمای بهار باعث میشود که باغ شما با شکوفه‌های زیبا زنده شود! بهترین گل‌ها برای کاشت شامل لاله، گل نرگس، زعفران، زنبق و سنبل است. شما میتوانید بذر آنها یا خود گل را در سایت گل هلند پیدا کنید.

دیدگاهی در مورد “مراقبت از چمن و باغ در پاییز | 8 نکته اصلی

  1. محمدجواد گفت:

    خدمات باغچه درست کردن هم میدین؟

    1. nahavis گفت:

      سلام با پشتیبانی تماس بگیرید راهنمایی میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *