دانستی‌ها

اشتباهات در نگهداری گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی نیازمند نور خورشید

امروزه گیاهان آپارتمانی جزء ضروری هر خانه شده اند. رنگ سبزشان فضاهای داخلی را روشن کرده و خلق و خوی افراد را نیز بهبود میبخشند. اگر اشتباهات در نگهداری گیاهان آپارتمانی را دچار شوید ممکن گیاه شما زود خراب شود.

گیاهان آپارتمانی در بین مردم محبوب هستند زیرا مراقبت از آنها نسبتاً آسان بوده و فواید بالایی برای سلامتی بهمراه دارند و همچنین میتوانند در انواع تم‌های دکوراسیون داخلی استفاده شوند. گیاهان آپارتمانی برای کسانی که فضای حیاط کمی برای باغچه در فضای باز دارند یا برای کسانی که در آب و هوای با زمستان‌های شدید سرد زندگی میکنند، گزینه ای عالی هستند و میتوانند در داخل خانه از آنها استفاده نمایند و لذت کافی و وافی از آنها ببرند.

گیاهان-آپارتمانی-برای-منازل

گیاهان-آپارتمانی-برای-منازل

بنابراین، اگر برای اولین بار از گیاهان آپارتمانی مراقبت میکنید، به چند نکته باید توجه کنید و یکسری اشتباهات را به هیچ وجه انجام ندهید تا گیاهتان سالم بماند. قطعاً برای شما هم پیش آمده است که موقع خرید یا نگهداری گیاه یکی از این اشتباهات را انجام داده باشی و باعث نابودی گیاه خود شده باشید.

در ادامه 7 مورد از اشتباهات مرگباری که گیاه شما را از بین خواهد برد، اشاره ای کوتاه خواهیم نمود تا با برطرف کردن آن یا انجام ندادن آن کار، مدت زمان بسیار بیشتر را از گیاه خود لذت ببرید.

اشتباهات در نگهداری گیاهان آپارتمانی

پوشاندن تمام سطح خاک با سنگ ریزه

این کار باعث میشود که از دائم خیس بودن سطح خاک متوجه نشوید و همین موضوع باعث بر از بین رفتن گیاه و حتی به وجود آمدن پشه خاکی توی خاک میشود.

فقط کوددهی برای گیاه مناسب است

تعویض-خاک-گلدان-ها

تعویض-خاک-گلدان-ها

این مورد نیز تفکر اشتباهی است. درصورتی که اگر نورکافی، دمای مناسب رشد گیاه، آبیاری منظم، گردش هوای مناسب نباشد بهترین کود نیز فایده ای برای گیاه آپارتمانی ما نخواهد داشت.

خریداری گیاه بدون توجه به نیازهای آن

قبل از هر خریدی اول شرایط محیطی که قرار است گیاه را در آنجا قراردهید، بررسی نمایید و سپس اقدام به خریداری آن کنید.

استفاده از گلدان کوچگ برای گیاه بزرگ

انواع-گلدان-های-مناسب-گیاه

انواع-گلدان-های-مناسب-گیاه

استفاده نکردن از گلدان مناسب برای گیاه بزرگ میتواند تاثیر بدی برروی ریشه گیاه بگذارد. استفاده از گلدان کوچک برای گیاه بزرگ باعث میشود ریشه تحت فشار باشد و رشد کافی نداشته باشد و زود خراب شود.

کافی بودن نور لامپ برای گیاه

نور خورشید مناسب برای گیاه آپارتمانی

نور خورشید مناسب برای گیاه آپارتمانی

اشتباه بزرگ دیگری که اکثرا آن را انجام میدهند، تکیه فقط بر لامپ یا نور مهتابی است که این یک مورد بشدت  اشتباه است. گیاه لازم است در محیطی باشد که نور غیرمستقیم یا همان آفتاب سایه قرار بگیرد (نورمستقیم خورشید در گیاهان آپارتمانی اصلا توصیه نمیشود).

گیاهان ابلق احتیاجی به کود کلات آهن ندارند

باور کاملا غلط که موجب آسیب دیدن سریع گیاه میشود. کلات آهن در سبزینگی برگ ها و تولید کروفیل، وجودش برای تمام گیاهان ضروریست است.

قارچ کش دادن به گیاه

این که بعضی از کسانی که به گیاهان علاقه مند هستند بر این باورند که در آبیاری اول باید به گیاه قارچ کش داد یا برای پیشگیری هر سه ماه یکبار باید از قارچ کش استفاده نمود بسیار غلط است چون همانطور که انسان وقتی سالم است نباید از قرص استفاده نماید، گیاه سالم نیز به قارچ کش احتیاجی ندارد.

خرید گیاهان آپارتمانی از گل هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *