دانستی‌ها

10 گل شگفت انگیز دسته گل پاییزی

گل رز و گل آفتابگردان برای دسته گل پاییزی

پاییز فصلی با گل‌های بسیار رنگارنگ است؛ حتی برگ‌های ریخته شده ساده نیز برای دسته گل پاییزی فوق العاده محسوب میشوند. گل‌های محبوب پاییز گل‌های رز، داوودی، هیدرانگاس و اسطوخودوس هستند که اغلب ترکیب بندی‌های خیره کننده‌ای برای هدیه، دکوراسیون منزل و حتی عروسی به ارمغان می‌آورند.

گونه‌های متنوعی از گل‌ها با فرا رسیدن پاییز ظاهر میشوند. این بهترین فصل برای گل فروشان برای ایجاد چیدمان‌های شگفت‌انگیز با گل‌های پاییزی است زیرا انواع گل‌ها در این زمان ایده‌های زیادی برای ساخت دسته گل فراهم میکنند.

وقتی پاییز فرا میرسد، مردم آنها را برداشته و از آنها برای تزیین استفاده میکنند. به عنوان مثال، انواع توت‌ها، سبزی‌ها و خوشه‌های گندم را به دسته گل اضافه میکنند تا باعث زیبایی بیشتر شود. وقتی تابستان به پایان میرسد، نگرانی نداشته باشید که فصل گل‌ها تمام شده است، زیرا پاییز تعداد بی شماری از گل‌ها را به شما هدیه میدهد و خانه شما را پر از رنگ‌های جذاب پاییزی میکند.

نکاتی در مورد ساخت یک دسته گل پاییزی

اگر میخواهید یک دسته گل پاییزی درست کنید، میتوانید این کار را به طور مستقل یاد بگیرید و همیشه با ایده‌های جدید خود را خوشحال کنید. برای این کار تنها به یک تخیل خوب نیاز دارید. معمولا وقتی به ایده چیدمان برای دسته گل‌ پاییزی می‌رسیم، تصور می‌کنیم که چگونه گل‌ها را جمع آوری میکنیم و همه چیز را کنار هم قرار میدهیم. با این حال، این کار را نه تنها با گل‌ها میتوان انجام داد بلکه میتوان با چیزهای دیگری شامل شاخه‌های تزیینی، برگ‌های ریخته شده، گل‌های خشک و حتی مخروط‌ها انجام داد.

دسته-گل-پاییزی-از-زیباترین-گل-های-زرد-ونارنجی

دسته-گل-پاییزی-از-زیباترین-گل-های-زرد-ونارنجی

برای ایجاد دسته گل پاییزی به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک پالت از رنگ‌ها تهیه کنید.
  مهم نیست که فقط گل‌های تازه داشته باشید یا گل‌های تزئینی اضافی بلکه نکته اصلی این است که طرح رنگ‌ها با هم تطابق داشته باشند.
 • پایه و اساس دسته گل پاییزی را ایجاد کنید.
  گل‌هایی که روی آن‌ها تاکید میکنید را بردارید و کنار هم قرار دهید. شما میتوانید آن را از پایین به صورت مخفی ببندید تا جمع آوری آنها برای شما آسان‌تر شود.
 • گل‌های سری دوم را اضافه کنید.
  شما میتوانید هر تعداد گل که دوست دارید اضافه کنید اما مطمئن شوید که آن‌ها از نظر رنگ با هم مطابقت دارند.
 • یک کنتراست ایجاد کنید.
  شما میتوانید یک گل به غیر پاییزی به آرایش دسته گل خود اضافه کنید یا چیزی به رنگ روشن به آن اضافه کنید. این کار یکنواخت به نظر نمیرسد و حالتی رنگارنگی ایجاد خواهد کرد.
 • جزئیات کوچک را اضافه کنید.
  به عنوان مثال، برگ‌های رنگارنگ افرا یا یک شاخه توت. این کار دسته گل پاییزی شما را جذاب‌تر و بزرگ‌تر میکند.

همانطور که میبینید، هیچ چیز پیچیده‌ای وجود ندارد. تنها چیزی که نیاز دارید تخیل است. اما اگر نمیدانید از چه چیزی دسته گل درست کنید، فهرست گل‌های محبوب پاییزی را بخوانید.

انواع-گل-با-رنگ-نارنجی-و-زرد-پاییزی

انواع-گل-با-رنگ-نارنجی-و-زرد-پاییزی

گل رز

آن‌ها بیش‌ترین تعداد رنگبندی‌ها را دارند، از رنگ بنفش تا رنگ نارنجی. برای ایجاد یک آرایش گل جذاب برای دسته گل پاییزی، باید گل‌های رز را با گل‌های داوودی، شکوفه‌های کلزا و گیاهان سبز ترکیب کنید. نسخه دیگری که پیشنهاد میکنیم این است که میتوانید از ترکیب بندی دسته گل پاییزی با دو رنگ رز استفاده کنید و برگ‌های سبز بزرگ را به آن‌ها اضافه کند.

گل داوودی برای دسته گل پاییزی

گل گل داوودی برای گل آرایی پاییزی ایده‌آل هستند زیرا قوی، محکم و دارای گل‌های بزرگ هستند. بهتر است تزییناتی را به دسته گل پاییزی اضافه نکنید و تنها با گل‌های داوودی ترکیب بندی کنید و زیبایی خلق کنید.

آلستروماریا

بهترین ترکیب برای گل رز، آلستروماریا است. همچنین برای غیرمعمول‌تر کردن دسته گل پاییزی، میتوانید گل آفتابگردان یک الی سه شاخه اضافه کنید. به لطف دوام بالای آلستروماریا، این آرایش گل‌ها تا ۲ تا ۳ هفته در گلدان و منزل شما ماندگاری خواهند داشت.

گل آفتابگردان

گلبرگ‌های زرد روشن باید به صورت ارگانیک با رنگ‌های دیگر ترکیب شوند، بنابراین گل رز برای گل‌های آفتابگردان مناسب است. اگر چیزی هماهنگ برای دسته گل پاییزی میخواهید، رز صورتی روشن یا زرد را به گل آفتابگردان اضافه کنید. اگر کنتراست میخواهید، رز قرمز یا قرمز را اضافه کنید.

گل کوکب

در دسته گل‌های پاییزی، گل کوکب پایه دسته گل هستند و به زیبایی با شاخه‌های نازک، گل‌های کوچک ترکیب میشوند. برای اینکه این گل‌ها به سرعت از بین نروند، قبل از قرار دادن آن در گلدان با دقت ساقه را به صورت مورب ببرید.

گل لیسیانتوس

اگر آرایش زیبای گل‌ها برای دسته گل پاییزی را با لیسیانتوس میخواهید، بهتر است آن‌ها را با شکوفه‌های دیگر ترکیب نکنید. چون روی ساقه دو گل می‌رویند و یک دسته گل با جوانه‌های سبز تشکیل میدهند.

گل ختمی

این گل با گل‌های بزرگ و ساقه بلند خود جلب توجه میکند و جذابیت فراوانی دارد. هنگام چیدمان برای دسته گل پاییزی، ترکیبی از آنها میتوانید گل‌های داوودی و رز معمولی را اضافه کنید. چنین ترکیبی یک دسته گل پاییزی مجلل و لوکس ایجاد میکند.

گل شیپوری

این گل‌ها بسیار زیبا با سرخس‌ها، اطلسی، گل آلیسوم (گل عسل) و دایکوندار ترکیب می‌شوند و گل‌هایی چون گل سرخ و گل‌های ادریسی(هورتانسیا) که شکوه ابدی ساقه‌ها را کمال می‌بخشد. اغلب در مراسم رسمی از نیلوفرهای وحشی استفاده می‌شود.

پتونیا یا اطلسی

این گیاهِ باغی، در رنگ‌های روشن بوده رشد میکند و انواع مختلفی دارد. این گل اطلسی با گل‌های داوودی و شاخه‌های انگور به خوبی هماهنگ میشود. همچنین، میتوان از آن‌ها به عنوان گل‌های پاییزه برای مراسم عروسی استفاده کرد.

ارکیده

این گل‌های پاییزی برای یک عروسی مناسب هستند چون با یک فضای پاییزی ترکیب شده‌اند. ارکیده‌ها بهتر است با فضای سبز و گل‌های ظریف ترکیب شوند، برای مثال گل رز یا لیسیانتوس. یک ترکیب خوب برای دسته گلهای پاییزی، شرابی رنگ و سفید خواهد بود.

بی جهت نیست که پاییز را فصل رنگارنگ مینامند. گلهای پاییزی زیبایی منحصر به فردی دارند و آنقدر متنوع هستند که میتوان از آنها به عنوان یک دسته گل پاییزی ساده برای خانه و یک عروسی استفاده کرد. مهم این است که تخیل داشته باشیم و این کار را با روح انجام دهیم. همچنین، چیدمانی از گلهای پاییزی طوری نیست که به سرعت از بین بروند زیرا گلهای پاییزی میتوانند سه برابر بیشتر از بقیه در گلدان بمانند.

—————————-

پاییز گلهای زیادی به ما میدهد و شادی می‌آورد. با این حال، همه نمیدانند که در این فصل چگونه گلهای مناسب را انتخاب کنند. آیا به گل آرایی پاییزی نیاز دارید و ایده‌ای ندارید؟ ما این مشکل را حل خواهیم کرد. گل هلند میتواند به شما کمک کنند تا یک دسته گل زیبا را انتخاب کنید و در هر مدلی که دوست دارید یک ترکیب بندی ایجاد کنید. ما بیش از ۲۰ سال تجربه داریم و کارشناسان ما در انواع گل رز و دیگر گلها تخصص دارند.

ایده‌های زیادی برای دسته گل پاییزی وجود دارد که حتی یک نوع گل میتواند ترکیب بندی جادویی ایجاد کند. گل فروشی آنلاین گل هلند صادقانه مشتریان خود را میپذیرند و دسته گلهای فراموش نشدنی میسازند که دوستان و آشنایانی که به منزل شما می‌آیندشما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

1 نظر در “10 گل شگفت انگیز دسته گل پاییزی

 1. مقیمی گفت:

  پاییز فصل زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *